KulturaMDKWażne wydarzenia

W MDK: konkurs recytatorski

22 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Literatura i dzieci adresowanego do uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego.

W MDK: konkurs recytatorski
Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: „Trzy magiczne słowa – proszę, dziękuję, przepraszam”.
Celem eliminacji, które odbyły się w MDK-u, było wyłonienie reprezentantów gminy Jasło, którzy wystąpią w etapie rejonowym konkursu w dniu 25 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie.
W eliminacjach gminnych udział wzięło 45 recytatorów i 3 wokalistów. Nadesłano także 5 prac plastycznych. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I – III i IV – VI.
W MDK: konkurs recytatorski
W kategorii recytacji w grupie wiekowej klas I – III jurorzy nominowali Marię Preisner z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, która recytowała wiersz pt. „Mrówka” Jana Brzechwy. W tej samej grupie wiekowej w kategorii piosenka nominację otrzymała Julia Zielińska z Jasielskiego Domu Kultury za wykonanie „Piosenki o serduszku” do tekstu Aleksandry Bacińskiej.
W kategorii recytacji, w grupie wiekowej klasy IV – VI, nominowane zostały: Magdalena Łopatyńska z Zespołu Szkół w Opaciu recytująca wiersz pt. „Rak czupirak i rybka złośnica” Hanny Łochockej i Anna Zdebska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jaśle wykonująca fragment prozy książki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”.
W MDK: konkurs recytatorski
Ponadto jury postanowiło wyróżnić:
Elżbietę Berkowicz (ZS w Opaciu) i Joannę Harmatę (ZS w Opaciu) w kategorii recytacja klasy I – III i Marię Preisner (MDK w Jaśle), Aleksandrę Rojkowską , Natalię Wojdyłę (SP nr 11 w Jaśle) i Kamila Myśliwca (SP nr 7 w Jaśle) w kategorii recytacja klasy IV – VI.
Dostarczone prace plastyczne zostały przekazane do organizatorów eliminacji rejonowych.
Reprezentantom naszej gminy życzymy powodzenia w dalszej części konkursu!
MDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x