r e k l a m a
Kultura

W najbliższy weekend Dni Liwocza 2012. Zagrają DPD, Jamal, Volver i DJ Marcus!

„Jeszcze jeden raz spotkać Ciebie. Jeszcze jeden raz tonąć w niebie. Niech stanie czas nim świt jak ptaki spłoszy nas” – to tylko krótki fragment jednego z hitów zespołu VOLVER, którego do posłuchania w całości będzie okazja już najbliższy weekend podczas Dni Liwocza 2012 w Brzyskach!

Plakat (kliknij aby powiększyć)
– Gmina Brzyska jest nieodzownie kojarzona z Liwoczem – najwyższym szczytem Pogórza Ciężkowickiego, który góruje nad regionem. Sięgając po nazwę imprezy chcieliśmy ją utożsamić z naszą perełką przyrodniczą, a jednocześnie największą atrakcją turystyczną. To tutaj, w kompeksie leśnym objętym ochroną prawną poprzez rezerwat przyrody, znajduje się czternaście stacji drogi krzyżowej, które prowadzą na szczyt góry. Tu na strudzonych pielgrzymów i turystów czeka platforma widokowa z przepiękną panoramą Jasielszczyzny i Beskidu Niskiego– mówi Rafał Papciak, Wójt Gminy Brzyska.
Dwudniowa impreza, na którą zaprasza Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach, zapowiada się niezwykle interesująco. Pierwszy dzień (sobota, 21 lipca) rozpoczyna się od Turnieju Rycerskiego Sołectw (16:30). Następnie zaplanowano blok koncertowy, podczas którego wystąpią: jasielski raper i producent muzyczny DPD (18:30), JAMAL Soundsystem (19:00) – wybrany podczas otwartego głosowania przez czytelników portalu regionalnego terazJaslo.pl na naszym oficjalnym fanpage-u na Facebook-u i gwiazda wieczoru – VOLVER (20:30). Po zakończeniu tej części odbędzie się dyskoteka „pod gwiazdami”, którą poprowadzi DJ Marcus z Jasła.
Wstęp na całe wydarzenie jest całkowicie bezpłatny!
Drugi dzień (niedziela, 22 lipca) został poświęcony strażakom. Miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym świętuje w tym roku jubileusz stulecia powstania formacji. O godzinie piętnastej w Kościele Parafialnym zostanie odprawiona msza święta w intencji ludzi spod znaku świętego Floriana. Po eucharystii na placu przed Urzędem Gminy odbędzie się apel, podczas którego Komitet Społeczny Fundacji Sztandaru na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Czesławem Węgrzynem i Wójtem Gminy Brzyska Rafałem Papciakiem przekaże na ręce druhów ochotników sztandar. Spotkanie będzie również okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań dla najbardziej zaangażowanych w bezinteresowne niesienie pomocy drugiemu człowiekowi działaczy.
Od godziny siedemnastej rozpocznie się wspólna zabawa. Na scenie wystąpi muzyczny zespół katolicki „Jeruzalem” z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach, będą pokazy sztuki walki (krav maga, karate), a Rada Gminy z Wójtem uhonorują mecenasów kultury okolicznościowymi statuetkami. Po części oficjalnej rozpocznie się zabawa ogrodowa z zespołem Mexikana.
Imprezie, która jest współfinansowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich „Europa inwestująca w obszary wiejskie”, towarzyszy szereg atrakcji m.in. degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich gminy Brzyska, Wioska Rycerska, pokazy garncarstwa, kowalstwa, stoiska z rękodziełem artystycznym, darmowe wesołe miasteczko dla dzieci oraz liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych.
W najbliższy weekend Dni Liwocza 2012. Zagrają DPD, Jamal, Volver i DJ Marcus!
Patronat honorowy nad Dniami Liwocza 2012 objęli: Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Senator RP Alicja Zając, Posłowie na Sejm RP Marek Rząsa, Piotr Tomański oraz Bogdan Rzońca.
Patroni medialni: portal regionalny terazJaslo.pl, Telewizja Obiektyw, WirtualneJaslo.pl, TVJ Telewizja Jasło, Tygodnik regionalny „Podkarpacie”, Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl, Radio ESKA, Radio WAWA, Jasielski Serwis Ogłoszeniowy Jasielskie.org.pl.
Strona wydarzenia na Facebook-u
INFORMACJE O ARTYSTACH
VOLVER – zespół Volver debiutując zdobył, aż 3 najbardziej prestiżowe nagrody w 2010 roku. Szturmem i z klasą podbili polski rynek muzyczny. Volver to pierwszy w Polsce (rockowo-popowy) zespół który powstał z myślą o płci pięknej i wszytkich tych dla których miłość jest sensem istnienia. Piosenki tego zespołu to przepiękne melodie napisane przez Tomka Luberta i bardzo dobre teksty przez znane i cenione artystki. Pierwsza debiutancka płyta „10 Historii o Miłości”, miała premierę 30 października 2009 r. Singiel promujący tę płytę zdobył miano „Hitu Lata 2010″ (źródło: www.volver.net.pl).
JAMAL – początek JAMAL to rok 1999 i spotkanie dwóch radomskich muzyków: Tomka „Mioda” Mioduszewskiego oraz Łukasza Borowieckiego. Od tamtego czasu historia zatoczyła ogromne koło, gdzie w międzyczasie powstał, koncertował i rozwiązał się zespół Le Illjah, doszło do współpracy z brytyjską ekipa Mattafix, skład JAMAL zmienił się kilkakrotnie, powstały plyty, teledyski oraz zostało zagrane mnóstwo koncertów. Aktualnie zespół pracuje nad nową płytą: muzyka się nagrywa, teksty się piszą. Szczegóły niebawem!!! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o JAMAL, posłuchaj muzyki, przyjdź na koncert (źródło: http://www.facebook.com/JamalOfficial/info).
DPD – jasielski MC i producent muzyczny. Od 6 lat działa na scenie, w tym czasie nagrał 5 płyt oraz kilkaset numerów. Grał supporty min. przed GrubSonem, Sobotą, DonGuralesko, Mes & Stasiak, Pyskaty. Aktualnie pracuje nad alternatywnym albumem o nazwie SIELSKY Mixtape, który będzie jedyną Polską produkcją, która została w pełni wykonana z góralskich sampli.
DJ Marcus (właściwie Marek Jarecki) – pochodzi z Podkarpacia z miejscowości z Jasło, tam właśnie rozpoczął swoją karierę muzyczną co stało się jego pasją.Obecnie mieszka w Rzeszowie grywając w pobliskich clubach oraz w całej Polsce. Na dzień dzisiejszy zawodowo zajmuję się prowadzeniem imprez klubowych oraz wszelakich Ewentów. Jako rezydent Clubu Europa przez prawie 10 lat towarzyszył będąc prezenterem muzyki oraz organizatorem imprez w lokalu. Grywał w wielu znanych miejscach w Polsce oraz sąsiednich państwach. Wieloletnie doświadczenie pozwala mu na wykonanie niezapomnianych imprez dla klientów jak i dla renomy miejsca, w którym prezentuje zorganizowane występy (źródło: www.djmarcus.pl).
Organizatorzy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Raven
Raven
2024 lat temu

Miała być Wachowicz ? czy wcześniej chochlik namieszał ? 😀

Raven
Raven
2024 lat temu

Upsss to nie ta impra :xD sporo się dzieje w okolicach Jasła trudno nadążyć…. 😛

xx
xx
2024 lat temu

az strach…

xx
xx
2024 lat temu

Od wielu osób słyszałam,że nie pojadą do Brzysk z tego względu ponieważ obawiają się o swoje samochody w jakim one zostaną stanie, ale nie sądziłam,że to prawda, – a jednak współczuję poszkodowanym…
kradzieże,torebki dokumenty kasa, halogeny czesci samochodowe czyli…wszytsko co popadnie…zadnej niespodzianki…

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x