JDKKultura

W sobotę finał konkursu "Na nutę kantyczek"

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert finałowy XVI Konkursu kolęd i pastorałek „Na nutę kantyczek”. Koncert, w którym wystąpią zwycięzcy grudniowych eliminacji, odbędzie się w sobotę (8 bm.) o godz. 16. Wstęp wolny.

Konkurs kolęd i pastorałek "Na nutę kantyczek"
W konkursie wzięły udział dzieci z pięciu jasielskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Jurorzy ocenili łącznie 58 prezentacji (12 przedszkolnych, 46 uczniowskich). W eliminacjach wystąpiło, w różnych kategoriach, 37 solistów i 21 zespołów. Jurorzy oceniający prezentacje przedszkolaków (instruktorka muzyki w JDK Ewa Grzebień, nauczyciel muzyki SOSW w Jaśle Piotr Larysz i instruktor muzyki w JDK Wojciech Nowicki) przyznali 3 nagrody i 4 wyróżnienia, natomiast jurorzy oceniający występy uczniów (redaktorzy muzyczni Radia Rzeszów Zofia Stopińska i TVP Rzeszów Jerzy Dynia oraz muzyk, dyr. SOSW w Jaśle Jolanta Jaracz) – 19 nagród i 12 wyróżnień.
W koncercie finałowym wystąpią nagrodzeni: Katarzyna Preisner (Jasło), Katarzyna Wilczek (SP nr 7 w Nowym Sączu), Zespół „Motyle” (Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle), Duet Natalia Hendzel i Anna Tomasik (PM nr 3 w Jaśle), Zespół „Presto” (ZSP w Tarnowcu), Nicola Bobek (SP w Szufnarowej), Duet „Kubuś i Michałek” (PM nr 10 w Jaśle), Bartłomiej Piwowar (Dom Kultury Sokół w Strzyżowie), Zespół „Bemolki” (ZS w Święcanach), Hubert Reczek (JDK), Zespół „Rzeszowianka” (MDK w Rzeszowie), Wioletta Smajdor (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu), Zespół „Brevis” (ZS w Bliznem), Klaudia Malarczyk (ZSP w Libuszy), Zespół „Chromatica” (ZSP w Święcanach), Marcin Ogrodnik (DK Sokół w Strzyżowie), Zespół Akord (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu), Patryk Maślach (Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli), Karolina Chmiel (Vocal Studio w Dębicy), Agnieszka Krajewska (PM w Nowym Sączu), Kinga Cieśla (Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie), Chór „Regnum Sonoris” (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Libuszy).
Na zakończenie koncertu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, po czym występujący, wspólnie z publicznością, zaśpiewają kolędę „Wśród nocnej ciszy”.
Organizatorem konkursu jest Jasielski Dom Kultury; patronami: burmistrz Jasła Andrzej Czernecki i ksiądz Zbigniew Irzyk dziekan Dekanatu Jasło Wschód, a sponsorami: Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie, Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle oraz firmy MPM i Dagmara.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x