KulturaWażne wydarzenia

W SP4: „Ratujemy i uczymy ratować”

Jak ważne jest ratowanie ludzkiego życia nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W skali naszego kraju dzięki współpracy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszkolono ponad 20 tysięcy nauczycieli i około miliona uczniów. W tej liczbie znajdują się również uczniowie jasielskiej „Czwórki”. Od 5 lat nauczycielki certyfikowane ratowniczki Ewa Leśniak i Renata Trygar skutecznie realizują program „Ratujemy i uczymy ratować”.

W SP4: „Ratujemy i uczymy ratować”
W bieżącym roku szkolnym w kursie uczestniczyło 614 uczniów oraz 60 nauczycieli. Wszystkie zajęcia prowadzone były na zasadach wolontariatu. Dzięki pomocy Fundacji podczas zajęć wykorzystywano filmy instruktażowe, a każdy kursant ćwiczył na podarowanych szkole fantomach. Szkolenie rozpoczynało się prezentacją multimedialną „Czy umiesz ratować życie”. Następnie podczas projekcji filmu każdy poznał zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Kolejna część zajęć cieszyła się największym zainteresowaniem kursantów, bowiem na fantomach do skutku ćwiczono udzielanie pierwszej pomocy.
W SP4: „Ratujemy i uczymy ratować”
Zarówno młodzież jak i nauczyciele z podziwem wyrażali się o profesjonalizmie prowadzących. Ciekawie przeprowadzone zajęcia pozwolą w przyszłości uczniom i nauczycielom aktywnie uczestniczyć w akcji ratunkowej i być może uratować życie potrzebującym.
Ewa Pietraszek
Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x