JDKKultura

Wakacje ze sztuką

Po raz trzeci na osiedlu Bryły odbyło się spotkanie z cyklu „Wakacyjne czwartki artystyczne” organizowane przez Jasielski Dom Kultury. Przed mieszkańcami osiedla wystąpił Kabaret Kuzyni z Krakowa. Spotkanie odbyło się 4 sierpnia br.

Wakacje ze sztuką (fot. Jasielski Dom Kultury)
Na placu przed Domem Ludowym w Bryłach już od wczesnych godzin popołudniowych gromadzili się mieszkańcy zwabieni muzyką, która rozbrzmiewała na całe osiedle. Przy wyjątkowo sprzyjającej aurze zabawa plenerowa udała się wyśmienicie; dzieci bawiły się na huśtawkach i zjeżdżalni, nie zabrakło nikomu darmowych napojów i słodyczy przygotowanych przez organizatorów, zaś główną atrakcją imprezy był występ Kabaretu Kuzyni z Krakowa. Dwóch klaunów rozśmieszało dzieci wciągając je do wspólnej zabawy. Pokazywali najmłodszym jak zrobić sceniczny makijaż, uczyli tajników cyrkowych sztuczek, a na koniec wykonali pokaz żonglerki. Dzieci tłumnie gromadziły się przy obu klaunach i chętnie brały udział w organizowanych przez nich konkursach. Dzieci i młodzież uczestniczyły także w konkursie plastycznym pod okiem fachowych instruktorów JDK; Ewy Kusiak i Katarzyny Gądek. Młodzi artyści wykazały się niesamowitą inwencją twórczą malując postaci z bajek i z własnej wyobraźni. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego zostali uhonorowani nagrodami, a dodatkowo ich prace ozdobiły teren placu przed Domem Ludowym.
Wakacje ze sztuką (fot. Jasielski Dom Kultury)
Z udanej zabawy zadowoleni są miejscowi społecznicy, podkreślają, że taka impreza to nie tylko dobra zabawa, ale też okazja do integracji środowiskowej: – na naszym osiedlu nie ma szkoły, nasze dzieci są rozproszone po różnych szkołach m.in. w Jaśle i w Gamracie, a my chcielibyśmy, żeby dzieci się zintegrowały, żeby się spotykały i razem bawiły – mówi Zofia Kras, przewodnicząca zarządu osiedla Bryły.
Wakacje ze sztuką (fot. Jasielski Dom Kultury)
Przewodnicząca podkreśla, że na imprezę przyszły nie tylko dzieci z osiedla Bryły, ale też z Kaczorów, z Jasła, z Gamratu i Krajowic. Zofia Kras wylicza osoby, bez których spotkanie nie mogłoby się odbyć. Przede wszystkim sponsorzy, którymi są Urząd Miasta i radny tego osiedla Henryk Rak. – Chciałabym serdecznie podziękować panu burmistrzowi Andrzejowi Czerneckiemu i pani dyrektor Jasielskiego Domu Kultury Krystynie Kasprzyk. Pan burmistrz podczas ostatniego spotkania był bardzo przychylny inicjatywie organizowania czwartków artystycznych na osiedlach naszego miasta. Pani dyrektor JDK również pozytywnie ustosunkowała się do naszej propozycji zorganizowania spotkania na naszym osiedlu – mówi Zofia Kras. Artystyczny czwartek odbywa się na osiedlu Bryły już po raz trzeci. Każdego roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. – Organizowanie takich imprez ma sens, bo to daje radość i dzieciom i rodzicom. Istnieje potrzeba nie tylko organizowania takich imprez, ale także rozszerzania zakresu takich inicjatyw, bowiem pieniądze włożone w kulturę, w dzieci, zwracają się wielokrotnie. Młodzież wychowana powinna być w duchu kultury a nie w duchu ulicy – podkreśla Henryk Rak.
Impreza trwała do wieczora, do końca dopisywała frekwencja, a na podsumowanie wspólnej zabawy klauni zaprosili dzieci do wspólnego puszczania baniek mydlanych.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jasło
jasło
2024 lat temu

podobno sponsorem był H R -ZAKUPIŁ ZGRZEWKE NAPOI

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x