r e k l a m a
Kultura

Warsztaty komputerowe czyli ON-LINE w bibliotece

We współczesnym świecie obsługa komputera, czy Internetu jest niezbędną umiejętnością w codziennym życiu. Niestety grono osób, które nie miało z nim kontaktu, jest wciąż dość spore. Są to przede wszystkim osoby starsze, bezrobotne, niepełnosprawne.

Plakat (kliknij aby powiększyć)
Jednocześnie wielu z nich chciałoby nauczyć się obsługiwać komputer, chociażby dla własnej satysfakcji. Wiadomo, że Internet daje olbrzymie możliwości korzystania z różnych źródeł wiedzy i bardzo szybki dostęp do poszukiwanych informacji i jest środkiem, bez którego jest już dzisiaj trudno funkcjonować w świecie wiedzy.
Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach organizując, w Filii GBP w Trzcinicy – III edycję warsztatów komputerowych „ON-LINE w bibliotece”. Bezpłatne szkolenie z podstawowych umiejętności komputerowych, do których zaliczać się będą m.in.: korzystanie z różnych witryn internetowych, posługiwanie się pocztą elektroniczną, nauka pisania i edycji tekstów w programie Word, zasady korzystania z komunikatorów internetowych i wiele innych niezbędnych informacji.
Umiejętność obsługi komputera i Internetu to dla wszystkich duże ułatwienie w życiu codziennym. Wyszukanie potrzebnych informacji, obsługa konta bankowego, zrobienie zakupów, a także możliwość kontaktów z rodziną w kraju i za granicą to wszystko jest możliwe bez wychodzenia z domu. Przede wszystkim jednak, uczestnicy kursu mogą przełamać swoje obawy przed pracą z komputerem. Szkolenia prowadzone będą przez wykwalifikowanych pracowników biblioteki, przez okres trzech tygodni, dwa razy w tygodniu przez dwie godziny i zakończą się uroczystym rozdaniem certyfikatów. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej.
Wszelkich informacji można uzyskać w FGBP w Trzcinicy lub pod nr telefonu 13 4429176. Zapisy do 15 marca 2012 r.
Agnieszka Jeleń

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x