r e k l a m a
JDKKultura

Warsztaty w JDK: ,,ABC gitary"

W piątek (10 lutego) w Jasielskim Domu Kultury dobiegły końca warsztaty muzyczne z cyklu „ABC gitary”. Miłośnicy gry na tym instrumencie poznawali podstawy gry na gitarze, ustawienie pozycji do gry oraz rąk.

Warsztaty w JDK: ,,ABC gitary
Młodzi gitarzyści uczyli się także prawidłowej pracy palców. Dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu z jakim kursanci podchodzi do gry, większość z nich, już po tych trzech dniach potrafiła operować techniką „prawej ręki”.
– Cieszę się, że udało mi się ten etap bardzo pomyślnie przejść i przede wszystkim chcieliśmy tutaj uczulić też na to jak funkcjonuje rytm w muzyce, uczyliśmy pojęcia długości nut, co trzeba zrobić na gitarze, aby nuta miała odpowiednią długość, żeby jej nie skrócić ani nie wydłużyć. Trzeba było też wykonać pauzy, bo wiadomo, iż nie tylko nuty, lecz i cisza w muzyce jest muzyką – podkreśla prowadzący warsztaty Marek Konieczny, gitarzysta, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.
Warsztaty w JDK: ,,ABC gitary
Dzieci poznały również to, co jest bardzo ważne w muzyce – emocje. Już po kilku ćwiczeniach rozpoznawały współbrzmienia wesołe i smutne.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x