JDKKultura

Warsztaty w JDK: koncert uczestników warsztatów i zespołu „Dziewczyny” (foto)

Koncert w wykonaniu uczestników oraz zespołu „Dziewczyny” zakończył trwające przez ostatnie cztery dni warsztaty wokalne skierowane dla młodych muzyków z Jasła oraz powiatu jasielskiego.

Warsztaty w JDK: koncert uczestników warsztatów i zespołu „Dziewczyny” (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)
Warsztaty zgromadziły szesnastu uczestników. Młodych muzyków szkoliły Anna Karamon oraz Aleksandra Nowak wokalistki założonego w 2008 roku „Dziewczyny”.
– Bardzo serdecznie chciałbym podziękować zespołowi „Dziewczyny”, który przez ostatnie cztery dni prowadził warsztaty. Myślę, że dały one wiele dobrego tym, którzy w nich uczestniczyli. Mamy także nadzieję, że nowe gwiazdy narodzą się także w Jaśle – mówił Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.
Warsztaty w JDK: koncert uczestników warsztatów i zespołu „Dziewczyny” (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)
Jedną z wokalistek zespołu jest Anna Karamon z Jasła. – Głównymi wokalistkami tak naprawdę dzisiaj nie byłyśmy my, ale dzieci, które uczestniczyły w prowadzonych przez nas warsztatach. Na zajęcia wokalne do pani Ewy Grzebień uczęszczają dzieci bardzo muzykalne oraz wyjątkowo zdolne, o czym mogliście się państwo przekonać podczas dzisiejszego koncertu – mówiła Anna Karamon z zespołu „Dziewczyny”.
Warsztaty w JDK: koncert uczestników warsztatów i zespołu „Dziewczyny” (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
W trakcie trwania imprezy, na deskach Jasielskiego Domu Kultury wystąpili uczestnicy warsztatów, którzy wykonali kilkanaście utworów zespołu „Dziewczyny”. Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpił także zespół „Dziewczyny” w składzie: Anna Karamon, Aleksandra Nowak – wokal, Krzysztof Łochowicz – gitara, Artur Lipiński – perkusja, Bogusz Wekka – instrumenty perkusyjne, Maciek Matysik – kontrabas.
Warsztaty w JDK: koncert uczestników warsztatów i zespołu „Dziewczyny” (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)
Uczestnicy warsztatów otrzymały pamiątkowe dyplomy od zespołu w ramach podziękowania za czynny udział w warsztatach. Zespół „Dziewczyny” nieprzerwanie koncertuje i pracuje nad nowym albumem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu na zakończenie trwających przez cztery dni warsztatów wokalnych autorstwa Przemysława Janasa oraz Arkadiusza Jurysia.
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
uczestniczka
uczestniczka
2024 lat temu

Ładne fotki nie no pełen profesjonalizm niema to tamto jakby nie mówić na innym portalu który opublikował fotografie z dzisiejszego koncertu jest prawdziwa amatorka a latali z tym aparatem jak popyrtani. Dzięki za fajne zdjęcia i życzę wszystkim tym którzy nie byli na koncercie miłego oglądania :
)

Wokal
Wokal
2024 lat temu

Wkurza mnie to że jest tak mało Oli Tockiej… ona, Hubert Reczek i Julka to są osoby, które coś osiągnął w przyszłości i są świetne w tym co robią!! Ludzie zlitujcie się i nie jarajcie się tak Justynką Ciołkosz, która ma manierę i śpiewa siłowo!! Błagam was niech będzie jej trochę mniej w wywiadach to telewizji jasielskiej…

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x