r e k l a m a
Kultura

Wernisaż wystawy malarskiej Janusza Kopcia w Kołaczycach (foto)

W czwartkowy wieczór w kołaczyckiej sali bankietowej odbyła się wystawa malarska Janusza Kopcia, pochodzącego z Podkarpacia, obecnie mieszkającego w Chicago. Autor osobiście nie mógł pojawić się na wystawie, ale okolicznościowy list w jego imieniu odczytała siostrzenica artysty Iwona Aleksandra Matysik, która promuje jego twórczość w naszym regionie.

Wernisaż wystawy malarskiej Janusza Kopcia w Kołaczycach (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Na wystawie znajduje się kilkadziesiąt dzieł, które głównie odzwierciedlają nastroje osobiste artysty, a także przedstawiają świat uczuć, emocji oraz doznań, które przekładają się na język malarski. Obrazy artysty charakteryzują się dużą ilością jaskrawych tonacji, które symbolizują wpływ współczesnej sztuki awangardowej.
Wernisaż wystawy malarskiej Janusza Kopcia w Kołaczycach (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
– Janusz Kopeć w ciągu czternastu lat wydał dziesięć tomików poezji, książkę „Polonii portret własny”. Jest członkiem Związku Literatów Polskich w Krakowie. Pisze białym, nieregularnym wierszem. Pisze białym, nieregularnym wierszem. Bez kropek i przecinków. Bez wielkich alegorii i sanskrytu. Potrafi połączyć srebrną nitką radości i smutki dnia codziennego – mówiła do zgromadzonych Iwona Aleksandra Matysik, siostrzenica artysty.
Iwona Aleksandra Matysik, siostrzenica artysty (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Wernisażowi towarzyszył recytacja poezji autora. Wystawę blisko pięćdziesięciu obrazów artysty można oglądać w sali bankietowej przy ulicy Szewskiej w Kołaczycach do siódmego listopada br.
Janusz Kopeć (fot. archiwum)
Janusz Kopeć – poeta, dziennikarz i malarz pochodzący z Podkarpacia. Studiował w Krakowie, mieszkał w Gliwicach i Iwoniczu Zdroju. Od 1984r. przebywa w USA. Autor siedmiu tomików poezji i książki „Polonii portret własny”.
Publikuje artykuły w chicagowskim „Dzienniku Związkowym”, gazecie internetowej „Meritum” i „Gwieździe polarnej”, współpracuje z radiem polonijnym w Chicago oraz telewizją internetową iTVP w Jaśle. Malarstwo to jego pasja.
Dominującym tematem są portrety, maluje również pejzaże i kwiaty. Jego malarstwo pozostaje pod wpływem współczesnej sztuki awangardowej, m.in. Andy Warchola.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z czwartkowego wernisażu wystawy malarskiej artysty w kołaczyckiej sali bankietowej.
(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
2024 lat temu

przypominaja mi sie ,,kobiety Picassa”

jo
jo
2024 lat temu

Iwonka ,życie jest piękne

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x