r e k l a m a
JDKKultura

Wieczornica wspomnieniowa (foto)

Stowarzyszenie im. Senatora Stanisława Zająca było organizatorem wieczornicy wspomnieniowej, która odbyła się dziś w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Na spotkaniu obecny był m.in. Andrzej Duda – Minister Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wieczornica wspomnieniowa w Jasielskim Domu Kultury (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Zając był prawnikiem i politykiem, m.in. wicemarszałkiem Sejmu III kadencji. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Wieczornica wspomnieniowa w Jasielskim Domu Kultury (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
– Bardzo zależało mi na obecności na tej wieczornicy pana ministra. Pomyślałam sobie, że środowisko prawnicze powinno się jednoczyć w tym właśnie czasie, kiedy my dążymy do poznania prawdy. Prawnikiem był Prezydent Lech Kaczyński, prawnikiem również był mój śp. mąż Stanisław, prawnikiem też jest pan minister – mówi Alicja Zając, żona zmarłego senatora
Wieczornica wspomnieniowa w Jasielskim Domu Kultury(fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
To spotkanie jest wspomnieniem o ludziach ważnych, ale przede wszystkim o ludziach wielkich. Kolej mojego życia ułożyła się tak, że miałem ogromny zaszczyt  pracować ze śp. Lechem Kaczyńskim przez okres blisko dwóch i pół roku. Miałem również okazję pracować ze śp. Stanisławem Zającem, którego niezmiernie ceniłem jako prawnika i jako człowieka – opowiada Andrzej Duda, Minister Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
W trwającym blisko godzinę filmie senatora Zająca wspominają bliscy i znajomi, m.in. syn, siostra, były marszałek sejmu Wiesław Chrzanowski, ks. biskup ordynariusz diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny. Uzupełnieniem tych wspomnień były archiwalne zdjęcia tragicznie zmarłego Senatora Zająca.
Chciałam bardzo serdecznie podziękować panu Bogdanowi Adamowi Miszczakowi za ten piękny, wzruszający film. Myślę, że mój śp. mąż byłby zawstydzony, że tyle tak pięknych słów o nim zostało wypowiedziane. Chciało by się powiedzieć, aby ta pierwsza część filmu wciąż trwała, natomiast ta druga, od 10 kwietnia, nigdy się nie wydarzyła – mówi Alicja Zając.
Jutro. o godz. 9.30 w jasielskiej farze zostanie odprawiona Msza św. za dusze ofiar katastrofy smoleńskiej. Po nabożeństwie pod pomnikiem Golgota Wschodu (skwer przy I Liceum Ogólnokształcącym) i na grobie senatora Zająca (Nowy Cmentarz) zostaną złożone kwiaty.
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
2023 lat temu

szczyty bufonady

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x