r e k l a m a
KulturaMDK

V Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej Folusz 2012 już wkrótce

30 czerwca br. w sobotę zapraszamy na turystyczną imprezę, która odbędzie się w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu.

Plakat (kliknij aby powiększyć)
Od godz. 15.00 odbędą się przesłuchania konkursowe uczestników IV Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej FOLUSZ 2012. Wystąpią m.in.: Zespół Vatra ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Jaśle, zespół „Bieszczadzkie Wilki” z Terki, zespół ZARAZ z MDK w Gorlicach.
W jury zasiądą: pani Monika Twarduś – nauczyciel muzyki i dyrygent chóru Soli Deo z Jasła, Rafał „Boni” Boniśniak – muzyk, właściciel Studia Nagrań PAPAYA w Lipinkach (www.papayastudio.com.pl) oraz Apolinary POlek – artysta, który zagra dla państwa koncert wieczorny o godz. 18.30.
Koncert Apolinarego POlka to występ pełen akustycznego, gitarowo-harmonijkowego klimatu rodem ze starych dobrych studenckich imprez w górskich schroniskach i akademickich klubach lub z koncertów w nowojorskiej Greenwich Village lat 60. Apolinary zagra piosenki traktujące o drodze, przyjaźni i miłości, czasem zaś bezlitośnie komentujące to, co nas otacza. Podczas koncertu będzie można usłyszeć między innymi piosenki z płyty *** wydanej przez wydawnictwo „W górach” oraz z nowego, niewydanego jeszcze programu pt. Cały kosmos.
Cały kosmos to zbiór piosenek powstałych przede wszystkim w 2009 i 2010 roku w drodze, u przyjaciół i w małym domku nad pięknym jeziorem w okolicach Olsztyna. Łączy je zarówno ciepłe, akustyczne brzmienie gitary i harmonijki, jak również tematyka – wszystkie dotyczą ludzi i relacji z ludźmi.
Słuchając tych utworów, będą Państwo mieli okazję zanurzyć się w starych legendach z Warmii i z dalekiej Luizjany, zajrzeć do realno-mitycznej krainy Pana Samochodzika, poobserwować zachód planety Jowisz, przemierzyć drogi i bezdroża jawy i snu, udać się w podróż balonem do krainy dziecięcych marzeń, a wszystko po to, by otworzyć się na całą niesamowitość, całe piękno… cały kosmos.
Serdecznie zapraszamy!
godz. 15.00 – 17.00 – przesłuchania konkursowe
godz. 18.00 – gala rozdania nagród i koncert laureatów
godz. 18.30 – koncert Apolinarego POlka.
Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego.
Organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Dom Pomocy Społecznej w Foluszu. Imprezę sponsorują: Trafunek Sp. z o.o., Fish Bar Pstrąg i Karp STAWY WACŁAWA z Folusza oraz PAPAYA Studio.
Serdecznie zapraszamy!
MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x