Kultura

Wiejskie dni kobiet nową tradycją w Gminie Nowy Żmigród?

Niedawno obchodziliśmy dzień kobiet, z tego powodu kobiety spotykały się razem i cieszyły się życzeniami, które składali im mężczyźni. W gminie Nowy Żmigród z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się spotkania kobiet w mniejszych miejscowościach takich jak Mytarka oraz Stary Żmigród.

Wiejskie dni kobiet nową tradycją w Gminie Nowy Żmigród?
Kobiety spotkały się razem po to aby wspólne świętować. Podczas spotkania w Mytarce kobietom życzenia złożyli: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Dębiec, Sołtys wsi Ryszard Bęben, Komendant OSP Adam Durał oraz członkowie OSP w Mytarce. Mimo niewielkiego grona osób kobiety przygotowały poczęstunek oraz program artystyczny: jakim był krótki a treściwy Kabaret.
Wiejskie dni kobiet nową tradycją w Gminie Nowy Żmigród?
Natomiast w Starym Żmigrodzie pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury kobiety – głównie działaczki Koła Gospodyń Wiejskich spotkały się razem w towarzystwie Dyrektora GOK oraz sołtysa wsi, wspólnie rozmawiały o własnych problemach i chwilach radości. Gminny Ośrodek Kultury nie zapomniał o innych miejscowościach takich jak np. Toki, gdzie podczas wiejskiego dnia kobiet organizowanego przez radną wsi Halinę Samsel Dyrektor GOK przekazał kobietom symboliczne tulipany oraz szczere życzenia.
Czy w gminie Nowy Żmigród zrodziła się nowa tradycja obchodzenia Dnia Kobiet w poszczególnych miejscowościach ? Inicjatywa jest godna poparcia, ponieważ takie spotkania integrują społeczność wiejską i stwarzają nowe sposoby spędzania wspólnie wolnego czasu. Podczas takiego świętowania każda kobieta może czuć się doceniona i spełniona.
Oby w przyszłym roku ta inicjatywa znalazła szersze poparcie i przykuła uwagę także władz gminy, które jak widać niechętnie biorą udział w takich uroczystościach.
Marek Sroka

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x