Kultura

Wielkanocne inspiracje w bibliotece

Święta tuż, tuż… Wiosenny nastrój, przedświąteczna krzątanina i wszechobecne dekoracje, dają znak, że już za moment rozpocznie się ta długo wyczekiwana opowieść o pisankach, barankach, zmartwychwstaniu Pana i wszystkim tym, co tak bardzo wyróżnia ten wielkanocny czas. Ta wspaniała atmosfera udzieliła się także wielu młodym czytelnikom Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

 alt=
Wielkanocne inspiracje w bibliotece
Młodzi artyści, już od kilku tygodni, spotykają się, by także włączyć się w te świąteczne przygotowania . Za sprawą prac plastycznych, które powstają na zajęciach z cyklu: „Piątkowe hece w bibliotece”, w Filii GBP jest już świątecznie i kolorowo, a wszelkie dekoracje cieszą oczy niejednego czytelnika.
 alt=
Wielkanocne inspiracje w bibliotece
Młodzi pasjonaci dobrej książki i wszelkich sztuk rękodzielniczych uczestniczą w zajęciach, by własnoręcznie przygotować tę wielkanocną scenerię. Bibułkowe stroiki, kurczaczki, pisanki zdobione wstążeczkami, cekinami czy malowane techniką decoupage, to tylko niektóre z tegorocznych pomysłów. Inspiracji jest wiele, a zapał i pomysłowość młodych wykonawców, będzie można niebawem podziwiać na niejednym świątecznym stole.
Agnieszka Jeleń

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
józiek
józiek
2024 lat temu

Tradycje i bajki jak zwykle,a miejsc pracy nie ma.Populacja spada

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x