Kultura

Wiosenny poranek poetycki z Danielem Korczykowskim

Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle miał przyjemność gościć Daniela Korczykowsiego – młodego poetę z Jasła, uczestnika programu Jaka to melodia, przewodniczącego Klubu Miłośników Kulturoterapii Flaming w Krakowie oraz wrażliwego na piękno Jaślanina.

Wiosenny poranek poetycki z Danielem Korczykowskim
Koncert poetycko-muzyczny uświetnił również występ przyjaciół poety Weroniki Korczykowskiej SP (Żółków) i Wiktorii Pięty (ZSM nr1).
Podczas spotkania Daniel Korczykowski zaprezentował tomik poezji „Sentymentalna fantasmagoria” wydany w 2012 roku.
Poranek poetycki utrzymany był w nastrojowym klimacie. Młody poeta pokazał, że posiada również zdolności wokalne. Recytacje swoich wierszy przeplatał utworami muzycznymi. Uczniowie ZSM nr 1 mieli okazję przywitać wiosnę wraz z utworami poety. Wśród wierszy o wiośnie znalazły się Żaba, Bociek z Jasła oraz inscenizowane Marcowe porachunki. Ponadto Daniel Korczykowski zwracał uwagę na miłość do bliskich, do ojczyzny oraz piękno człowieka.
Wiosenny poranek poetycki z Danielem Korczykowskim
Daniel Korczykowski jest osobą wrażliwą i sentymentalną. Wszystkie te cechy znajdują odzwierciedlenie w jego twórczości. Jego osobowość jest też przykładem na to, że marzenia mogą się spełnić jeśli się o to walczy.
Dzięki oprawie muzycznej Poranek Poetycki z Danielem Korczykowskim wywołał wiele pozytywnych emocji od zadumy po radosny uśmiech na twarzach dzieci.
Więcej informacji na temat poety na jego prywatnej witrynie: www.danielkorczykowski.pl.
ZSM nr 1 w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x