KulturaMBP

Wkrótce VI Festiwal Poezji i Prozy

Po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle organizuje Festiwal Poezji i Prozy, który od 2006 r. jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Jaśle. Realizacja projektu możliwa jest dzięki dofinansowaniu, które biblioteka otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(kliknij, aby powiększyć)
VI Festiwal Poezji i Prozy odbędzie się w dniach 19-27 września 2011 r. W programie znajdą się m.in. spotkania autorskie z twórcami najnowszej literatury polskiej dla dorosłych i dla dzieci – prozaikami i poetami, warsztaty, wykłady, projekcje filmowe. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach festiwalu jest bezpłatny.
Zapraszamy na spotkania autorskie z Piotrem Sommerem, poetą, tłumaczem współczesnej poezji anglosaskiej, redaktorem naczelnym „Literatury na świecie” oraz Waldemarem Smaszczem historykiem literatury, wieloletnim przyjacielem ks. Jana Twardowskiego, autorem biografii Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Krzysztof i Barbara”, w której znajdują się wątki jasielskie. W trakcie festiwalu prezentowane są najciekawsze adaptacje współczesnej literatury, w bieżącej edycji w jasielskim kinie Syrena odbędzie się projekcja filmu „Rewers” oraz spotkanie z Andrzejem Bartem, znanym prozaikiem i autorem scenariusza (bezpłatne bilety wstępu do odebrania w Czytelni Głównej MBP w Jaśle). O związkach filmu i literatury opowie dr Piotr Marecki podczas wykładu „Współczesne kino a literatura”. Festiwalowi towarzyszył będzie koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Przemysława Brannego, mistrza nastroju, solisty koncertów P. Rubika (bezpłatne bilety wstępu do odebrania w Czytelni Głównej MBP w Jaśle).
Aby umożliwić uczestnikom Festiwalu poznanie nowych form twórczości literackiej i zachęcić do aktywnego uczestnictwa w kulturze przygotowany został blok „Multmedialna poezja” obejmujący prezentację serwisu Emultipoetry, warsztaty wspólnego pisania wierzy na czacie oraz grach „Walls” i „Freestyle’ oraz pisanie piosenek w grze „Song” prowadzonych przez Michała Zabłockiego.
Dla dzieci zaplanowano spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem, warsztaty plastyczne z Małgorzatą Flis i projekcję filmu „Kubuś i przyjaciele” (bezpłatne bilety wstępu do odebrania w Oddziale dla Dzieci MBP w Jaśle)
Mamy nadzieję, że dzięki bezpłatnemu udziałowi w licznych imprezach lokalna społeczność będzie miała możliwość poznać najwybitniejsze współczesne dzieła literackie i ich twórców oraz zróżnicowane formy przekazu literackiego od tradycyjnych spotkań autorskich poprzez koncert piosenki poetyckiej i adaptacje filmowe do prezentowania własnej twórczości online.
Projekt VI Festiwal Poezji i Prozy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TVJ Telewizja Kablowa Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portal www.nowiny24.pl
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x