KulturaMDKWażne wydarzenia

Współczesny bard –Apolinary Polek

W piątkowy wieczór (9 września 2011) ze sceny w MDK w Jaśle rozbrzmiewała akustyczna, nastrojowa muzyka na pograniczu „poezji śpiewanej z odcieniem górskim”, ale okazuje się, że piosenka turystyczna to nie tylko góry.

Współczesny bard –Apolinary Polek
Apolinary Polek to młody twórca, kiedyś określany mianem „krakowski poeta”, który przyznał – „ładuję akumulatory nie tylko w górach, czerpię inspiracje z każdej wędrówki po wschodnich rubieżach kraju”. Po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim, natura wędrowca zapędziła go do Dorotowa koło Olsztyna.
Współczesny bard –Apolinary Polek
Wędrując po świecie ciągle szuka inspiracji, jak choćby we wsi Stary Kierz, gdzie powstał „Człowiek z popiołem na butach”, oparty na muzyce Boba Dylana. „ Dookoła mgła” to ukłon w stronę Stachury, a finalne pytanie „co robić, aby się nie starzeć” rozbawiło mile przyjmującą koncert publiczność. .Podczas koncertu ten współczesny bard zaprezentował utwory, w których przebijały się klimaty folk-rocka, a nawet bluesa. Pokazał dużą kulturę muzyczną i sprawność w wykonywaniu instrumentalnych solówek na harmonijce ustnej, jednocześnie akompaniując sobie na gitarze.
Współczesny bard –Apolinary Polek
Był ot ciekawy wieczór z nutką refleksji, zwracający uwagę na dostrzeganie niezwykłej urody najbliższego otoczenia.
Janusz Szewczyk
MDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paulus
Paulus
2024 lat temu

To był świetny koncert. Teksty tych piosenek rozbrajające

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x