r e k l a m a
KulturaMBP

Wspomnienia z Biblioaktywnego Szlaku

Od września 2011 do czerwca 2012 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła dzieci uczestniczące w cyklicznych, cotygodniowych zajęciach w ramach Biblioaktywnego Szlaku z przygodą i dobrą zabawą.

Wspomnienia z Biblioaktywnego Szlaku
Podczas wspólnych spotkań uczestnicy spędzali wolny czas i znajdywali odpowiedź, jak dni poświęcone nauce wypełnić odrobiną fantazji, twórczego myślenia i niezapomnianych wrażeń. Nie zabrakło okazji by zdobywać wiedzę o najbliższym regionie, tworząc malownicze widokówki i foldery poświęcone miastu i okolicom.
Wspomnienia z Biblioaktywnego Szlaku
Rozwijano zdolności artystyczne, wykonując unikatową biżuterię według własnego projektu czy tworząc okazjonalne ozdoby świąteczne i tematyczne pamiątki, podarunki czy zabawne drobiazgi. Tym sposobem do biblioteki jesienią przyleciały śmieszne nietoperze, wraz z nadejściem wiosny rozkwitły wielobarwne kwiaty, a początkiem lata pojawiły się pracowite pszczoły wykonane podczas różnorodnych zajęć plastycznych.
Wspomnienia z Biblioaktywnego Szlaku
Dzieci twórczo angażowały swoją wiedzę oraz indywidualne zdolności we wspólne inicjatywy, których efekty można podziwiać odwiedzając Oddział dla Dzieci i trzy filie biblioteczne. W ramach spotkań nie zabrakło również głośnego czytania: baśni, wierszy i ciekawostek z różnych dziedzin wiedzy oraz zabaw edukacyjnych: krzyżówek, rebusów, zagadek i gier planszowych.
W spotkaniach wzięło udział ponad 300 dzieci.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
2024 lat temu

takie coś za bardzo wyrośnięte te dzieci 🙂

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x