KulturaMBP

Wymiary wolności – rusza nowy polsko-słowacki projekt w jasielskiej Bibliotece

Czym jest wolność? Jak wyrażać ją poprzez sztukę? Jak decyzje o wyborze pracy i ścieżki rozwoju wpływają na wolność młodych ludzi? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań poszukają uczestnicy polsko-słowackiego projektu Freedom 3D, który realizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz Metskym Domem Kultury we Vranovie nad Toplo’u, dzięki wsparciu finansowemu Programu Erasmus+.

Szczegóły na plakacie
W dniach 31 stycznia – 7 lutego 2015 r. w Hucie Polańskiej odbędzie się spotkanie młodzieży z obu krajów. W trakcie projektu młodzież z Jasła i Vranova będzie zastanawiać się nad różnymi kontekstami wolności, spróbuje znaleźć połączenia pomiędzy zainteresowaniami a obowiązkami i poszuka własnych przepisów na wolność.
Podczas wspólnych warsztatów, aktywności artystycznych oraz międzykulturowych gier i zabaw integracyjnych młodzi ludzie będą mieć okazję, by lepiej się poznać i w międzynarodowym gronie porozmawiać o tym, co dla nich ważne. Wymyślą też własny sposób, by podzielić się ze społecznością lokalną po obu stronach granicy swoimi przemyśleniami o wolności, sztuce i rozwoju, a także nowym doświadczeniem projektowym.
Partnerem projektu jest Mestský Dom Kultúry we Vranovie nad Topl’ou na Słowacji. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x