r e k l a m a
KulturaWażne wydarzenia

Wystawa Haftu Krzyżykowego Barbary Biedrzyckiej

25 listopada 2011 roku w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbyło się otwarcie Wystawy Haftu Krzyżykowego pani Barbary Biedrzyckiej, pielęgniarki mieszkającej i pracującej w Tarnowie, której jednym z hobby jest haftowanie.

Wystawa Haftu Krzyżykowego Barbary Biedrzyckiej (fot. PBW)
Pani Barbara Biedrzycka swoją przygodę z haftowaniem rozpoczęła w wieku 7 czy 8 lat, a stało się to za sprawą cioci jej mamy do której jeździła na wakacje i ferie.
Wystawa Haftu Krzyżykowego Barbary Biedrzyckiej (fot. PBW)
Poznała różne techniki haftowania, jednak jej pasją od początku stał się haft krzyżykowy i richerie. Licznie zgromadzona na Wernisażu publiczność miała okazję zobaczyć 42 oprawione przepiękne prace, kilka serwetek i bieżników oraz posłuchać o warsztacie twórczym ich autorki. Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń hafciarek ze środowiska jasielskiego z koleżanką z Tarnowa.
Artystka najchętniej haftuje krajobrazy. Jak powiedziała na spotkaniu nie korzysta z gotowej kanwy z nadrukiem gdyż uważa to za zbyt małe wyzwanie dla siebie. Wzory czerpie z gazet, których obecnie jest wiele na rynku. Następnie rysuje sobie ołówkiem kratkę na kanwie i liczy. Uczestnicy spotkania podziwiali wytrwałość, cierpliwość i samozaparcie hafciarki. Ona sama zaś powiedziała, że ta praca sprawia jej satysfakcję, uspokaja ją, relaksuje i pozwala odpocząć.
Wystawa Haftu Krzyżykowego Barbary Biedrzyckiej (fot. PBW)
Niezwykłe uznanie wśród obecnych zdobył haft „Sianokosy” oraz „Jezus w cierniowej koronie”, ale nie mniej podobały się także prace afrykańskie, górskie krajobrazy, pies na kanapie czy miniaturki owoców i kwiatów. Wystawa w jasielskiej Filii to pierwsza autorska wystawa pani Biedrzyckiej.
Jako Kierownik Filii składam Pani Barbarze gorące podziękowanie za spotkanie i za udostępnienie nam swoich prac, które niezwykle ubogacą wnętrze naszej czytelni, ale przede wszystkim będą, dla odwiedzających bibliotekę czytelników, przykładem tego, że można w życiu robić coś pięknego i wartościowego.
Wystawę można podziwiać w godzinach pracy Filii do końca grudnia bieżącego roku. Gorąco zapraszamy!
Grażyna Jędryczka
Kierownik PBW Filia w Jaśle

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
uczestniczkaczytelnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czytelnik
Gość
czytelnik

Pani Barbaro wspaniałe prace! Bardzo podobało mi się spotkanie! Dziękuję!

uczestniczka
Gość
uczestniczka

Piękne prace gratuluję autorce i polecam Wystawę!

Close
X