KulturaMDKWażne wydarzenia

X Konfrontacja Teatrów Uczniowskich (foto)

Już po raz dziesiąty uczniowskie zespoły teatralne spotkały się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, by skonfrontować swoją twórczość. W tym roku gościliśmy na scenie 6 teatrów ze szkół podstawowych z Jasła i powiatu jasielskiego.

X Konfrontacja Teatrów Uczniowskich (foto)
Gościem honorowym X Konfrontacji Teatrów Uczniowskich Szkół Podstawowych był Bogusław Mastej, który wręczył opiekunom zespołów teatralnych wydaną w 2010 r. sztukę własnego autorstwa „Ballada o rycerzu Zyndramie. Opowieść sceniczna z dziejów naszych”.
Jako pierwszy zaprezentował się Szkolny Zespół Teatralny ARLEKIN z SP nr 7 w Jaśle ze spektaklem „Nie ma tego złego”, będącym przewrotną interpretacją znanych baśni i bajek. Następnie przedstawienie „Niesforna gromadka” zaprezentowały dzieci z zespołu teatralnego „Zielony muchomor”, który skupia wszystkich uczniów III klasy SP nr 1 w Jaśle. „Wesoły świat Jana Brzechwy” przedstawili członkowie zespołu teatralnego „Z bajką przez świat” z SP nr 2 w Jaśle.
X Konfrontacja Teatrów Uczniowskich (foto)
Ponadto ze spektaklem wystąpili także uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Jaśle – członkowie zespołu teatralnego „Brama” przedstawiając „Teatrzyk Zielona Gęś”. Jako przedostatni wystąpił zespół teatralny „Wagant” działający przy SP nr 4 w Jaśle, który przedstawił zabawną wersję „Kota w butach”.
Na zakończenie Konfrontacji zespół teatralny „Łapki” z MDK w Jaśle zaprezentował spektakl w formie pantomimy połączonej z teatrem cieni, zatytułowany: „O dwóch takich lalkach”.
Tradycyjnie dziecięce jury, w którym zasiadły: Patrycja Maćkowiak, Weronika Dybaś oraz Olga Wardęga wybrało spośród wszystkich uczestników Najlepszego Aktora i Aktorkę.
Najlepszą Aktorką została Karolina Frodyma, która wcieliła się w rolę Janka w spektaklu „Kot w butach” (teatr „Wagant” SP nr 4 w Jaśle).
Tytuł Najlepszego Aktora zdobył Kacper Korczykowski za rolę Wilka w spektaklu „Nie ma tego złego” (teatr „Arlekin” SP nr 7 w Jaśle).
Organizatorem X Konfrontacji Teatrów Uczniowskich Szkół Podstawowych był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 7 im. Stefana Jaracza w Jaśle.
Nagrody i puchary dla wszystkich uczestników Konfrontacji ufundowali: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta Jasła oraz Zofia i Longin Leśniakowie Zakład Optyczny.
MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
byk
byk
2024 lat temu

Weronika na prezydenta!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x