JDKKultura

XI spotkanie z cyklu „Studnia kulturalna JDK”

Tematem kolejnego spotkania z cyklu „Studnia Kulturalna JDK” będzie bogata, a nie wszystkim dobrze znana historia Jasła. Spotkanie będzie kontynuacją historycznego spaceru po mieście, zorganizowanego w ramach „Studni” w listopadzie ubiegłego roku, który bardzo spodobał się wszystkim jego uczestnikom.

kliknij aby powiększyć
W piątek 27 maja br. o godz. 17, podobnie jak jesienią minionego roku „Śladem historii i zabytków Jasła” poprowadzi wszystkich zainteresowanych Mariusz Świątek z Muzeum Regionalnego w Jaśle.
Spotkanie zostało zorganizowane w takiej konwencji jak poprzednie. Najpierw w JDK historyk przybliży zebranym przeszłość wybranych obiektów historycznych, ilustrując opowieść materiałami dokumentalnymi, a następnie zaprosi ich do obejrzenia wszystkiego w terenie, gdzie jeszcze uzupełni podane wiadomości.
Przechadzka rozpocznie się w Parku Miejskim, zakończy na Placu Bartłomieja. Będzie wiodła ulicami: Czackiego, Bednarską, Jagiełły i Szajnochy. Po drodze przewodnik zaprosi grupę do zwiedzenia kościoła pw. św. Stanisława BM (popularny „kościółek gimnazjalny”) i zachęci do dokładniejszego przyjrzenia się Gimnazjum nr 1.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x