r e k l a m a

Kultura

XX Turniej wiedzy o Jaśle

W dniach 28 i 29 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się jubileuszowy XX Turniej Wiedzy o Jaśle, którego organizatorem od lat jest Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

XX Turniej wiedzy o Jaśle
Ta edycja dotyczyła głównie historii Jasła w latach II wojny światowej oraz zabudowy miasta w okresie międzywojennym i po zniszczeniach wojennych. Uczestnicy konkursu w swoich przygotowaniach wykorzystali publikacje, których wydawcą było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.
Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4, drużyna druga (M. Kołodziej, A. Stęgowska, M. Dziedzic)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2, drużyna pierwsza (M.Maczuga, A. Ziara, M. Rzońca)
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4, drużyna pierwsza (M. Mastej, G. Czerwińska, P. Parzygnat)
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 (K. Ciupek, P. Goleń, T. Mikoś)
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2, drużyna druga (G. Buś, J. Wokurka, K. Sondej)
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 (K. Korczykowski, K. Myśliwiec, K. Myśliwiec)
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 (R. Olbrot, K. Szela, K. Szot)
Gimnazja:
I miejsce – Gimnazjum nr 2, drużyna druga (I. Biernacka, Sz. Inglot, N. Socha) – 121 punktów
II miejsce – Gimnazjum nr 2, drużyna pierwsza (W. Hendzel, M. Mickiewicz, K. Stój) – 115 punktów
III miejsce – Gimnazjum nr 5 (K. Grzywacz, J. Machowska, M. Przybyła) – 96 punktów
IV miejsce – Gimnazjum nr 1, drużyna pierwsza (N. Buś, A. Dyląg, G. Kaleta) – 64 punkty
V miejsce – Gimnazjum nr 1, drużyna druga (N. Prucnal, M. Strojek, M. Witczak) – 55 punktów
VI miejsce – Gimnazjum nr 4 (M. Jedziniak, G. Nowak, J. Sendecka) – 41 punktów
Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące, drużyna druga (M. Hap, A. Pacocha, P.Rydarowicz)
II miejsce: II Liceum Ogólnokształcące, drużyna druga (J. Krajewska, M. Szerląg, J. Pancerz)
III miejsce – Zespół Szkół nr 4 (M. Kozioł, M. Polak, K. Szetela)
IV miejsce – I Liceum Ogólnokształcące, drużyna pierwsza (A.Krzysiak, E. Preisner, E. Krajnik)
V miejsce – Zespół Szkół nr 3 (J. Brągiel, W. Hendzel, M. Kantor)
VI miejsce – II Liceum Ogólnokształcące, drużyna pierwsza (A. Rodak, S. Skiba, A. Wnęk)
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X