KulturaWażne wydarzenia

Zapowiedź: II Memoriał „Hubala”

Rekonstrukcja potyczki wrześniowej, konkurs skoków przez przeszkody, konkurs władania szablą i lancą konno, pokazy militariów to tylko niektóre elementy, które będzie można zobaczyć 14 sierpnia (niedziela) w trakcie II Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” odbywającego się na łąkach za szpitalem poniżej Pałacyku Sroczyńskich w Jaśle.

Zapowiedź: II Memoriał „Hubala” (kliknij, aby powiększyć)
– Chcemy przybliżyć mieszkańcom Jasła postać tego niezwykłego jaślanina, sportowca, olimpijczyka , żołnierza i dowódcy, który właśnie tutaj, na łąkach w okolicach pałacyku, uczył sie jeździć konno – mówi Jan Urban, jeden z organizatorów memoriału.
W ramach memoriału przewidziano otwarty konkurs w skokach przez przeszkody, pokazy musztry paradnej, konkurs władania szablą i lancą konno. Nie obędzie się również bez pokazów kaskaderskich. Zwieńczeniem memoriału będzie widowisko historyczne – rekonstrukcja potyczki wrześniowej z 1939 roku, w której wezmą w niej udział rekonstruktorzy strony polskiej i niemieckiej. Motocykle, karabiny maszynowe, efekty pirotechniczne, szarża kawalerii – to wszystko będzie można zobaczyć podczas tego widowiska.
Jednym z elementów memoriału będzie również konferencja „Hubal i Hubalczycy – jasielskie ślady”, która odbędzie się o godz. 10 w Pałacyku Sroczyńskich. Zapraszamy 14 sierpnia (niedziela) łąki hubalowe przy ulicy Sroczyńskiego za szpitalem, dojście od ul. Konopnickiej, dojazd od strony sklepu „Kaufland”. Początek godz. 13, potyczka wrześniowa godz. 17. Wstęp wolny.
Organizatorami memoriału są: Miasto Jasło, Powiat Jasielski, Oddział Kawalerii Ochotniczej w barwach 8. Pułku Ułanów ks. J. Poniatowskiego oraz Podkarpackie Towarzystwo Konne.
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x