JDKKultura

Zapowiedź: Warsztaty teatralne w JDK

Jasielski Dom Kultury wraz z fundacją Theatrum Mundi w ramach realizowanego przez fundację programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Żyj z Pasją” organizuje warsztaty teatralne „Istnienie w dłoni”. Są one skierowane zarówno do dzieci jak i nauczycieli instruktorów i pomagają rozwijać wyobraźnię, odkrywać i nazywać własne talenty, uczą rozwiązywać problemy w sposób twórczy, radosny i odważny.

Zapowiedź: wkrótce warsztaty teatralne w JDK (W. Żebracki)
Dwudniowe warsztaty (13.09 godz. 9.00 – 13.00 i 14.09 godz. 9.00 – 13.00) obejmować będą: Twórcze gry i zabawy dla dzieci, budowę różnych rodzajów lalek, tworzenie etiud, projektowanie i wykonanie scenografii.
3-godzinne warsztaty dla nauczycieli (13.09 godz. 13.00 – 16.00) dotyczyć będą dramaturgii w teatrze lalki, maski i przedmiotu, projektowania przedmiotów teatralnych przy pracy ze scenariuszem, poznania tradycyjnych i współczesnych technik lalkarskich.
Warsztaty poprowadzi Adam Walny – absolwent wydziału reżyserii Teatru Lalek AT w Warszawie, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat wielu prestiżowych nagród m.in. Nagrody POLUNIMY za najlepsze lalki na festiwalu „ Lalka też człowiek” w Warszawie, I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Lalkarzy Solistów w Łodzi i Grand Prix na Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim. Jest autorem książki „Teatr Przedmiotu. Kulisy warsztatu. Arkana rzemiosła”.
Oprócz warsztatów zapraszamy wszystkich na spektakle teatru WALNY TEATR. Będzie to 12.09 o godz. 11.00 Misterium narodzenia, a 14.09. o godz.13.00 spektakl Motyl.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x