r e k l a m a
JDKKultura

Złota Róża Małego Księcia dla JDK

Aleksandra Tocka i Grupa Vocalna z JDK to laureaci tegorocznego Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia”. Konkurs odbył się 19 października br. w Tyczynie już po raz czwarty. W dwóch kategoriach: soliści i zespoły uczestniczyło w sumie ponad 60 wykonawców z terenu Podkarpacia.

Złota Róża Małego Księcia dla JDK
Każdy z nich wykonał obowiązkowo jedną piosenkę z repertuaru Katarzyny Sobczyk, a drugą – dowolną. Jury, którego honorowym członkiem była Halina Frąckowiak oceniało: dobór repertuaru, interpretację utworu, intonację, dykcję, aranżację oraz inne walory artystyczne. Występ uczestników z Jasła okazał się najlepszy, stąd decyzja o przyznaniu I miejsca oraz statuetki Złotej Róży Małego Księcia Aleksandrze Tockiej w kategorii solistów powyżej 16 roku życia oraz zespołowi Grupa Vocalna (Karolina Juszczyk, Klaudia Łopatkiewicz, Patrycja Nocek i Weronika Turek).
***
Celem Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk jest m.in.: popularyzacja dorobku artystki, która występowała z zespołem Czerwono-Czarni w latach 1964-1972, promocja wykonawców uczestniczących w konkursie, propagowanie kultury muzycznej oraz wyłonienie utalentowanych młodych ludzi.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x