Kultura

Zobacz program tegorocznych Dni Jasła!

„Dla każdego coś miłego” – to powiedzenie doskonale pasuje do tegorocznych Dni Jasła. Impreza odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca. Jak co roku w czasie święta miasta odbędą się koncerty plenerowe oraz organizowana przez policję „Muduriada”. Będzie można także zobaczyć lekkie samoloty i szybowce oraz stare samochody.

Zapowiedź (kliknij aby powiększyć)

Imprezę zainauguruje w piątek (14 czerwca) „Żakinada” ulicami Jasła. Barwny korowód żaków wyruszy o godz. 10 z ulicy Mickiewicza na jasielski rynek, gdzie z rąk burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego i starosty jasielskiego Adama Kmiecika otrzymają klucze do miasta i powiatu.

O godz. 14  odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Jasła, podczas której nadane zostaną tytuły Honorowego Obywatela Miasta Jasła, wybitnemu polskiemu floreciście, dwukrotnemu medaliście olimpijskiemu Zbigniewowi Skrudlikowi oraz pośmiertnie wybitnemu pedagogowi, byłemu dyrektorowi I LO w Jaśle, Juliuszowi Jankiszowi i Zygmuntowi Kachlikowi, żołnierzowi kampanii wrześniowej, wieloletniemu prezesowi koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Jaśle.

Sobotnie atrakcje rozpocznie o godz. 14 otwarcie jasielskiego lądowiska „Ikar” obok byłego zakładu „Furnel”. Przybyli będą mogli zobaczyć lekkie samoloty turystyczne i biznesowe oraz szybowce.

Na jasielskim rynku już od godziny 12 w specjalnie podstawionym autobusie Centrum Krwiodawstwa z Rzeszowa chętni będą mogli oddać krew przeznaczoną dla jasielskiego szpitala. O godz. 14 rozpocznie się „Munduriada”, zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło. Impreza, na którą złożą się zawody sprawnościowe, konkursy oraz pokazy specjalistycznego sprzętu i ratownictwa zakończy się przed godz. 16.

Kwadrans przed godz. 16 rozpocznie się występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Później przekrój różnych stylów tanecznych zaprezentuje Szkoła Tańca – Show Dance. O godz. 17.30 rozpocznie się koncert grupy „Ciryam”. Natomiast o godz. 20 przed jasielską publicznością wystąpi Gwiazda Wieczoru – Maciej Maleńczuk z zespołem „Psychodancing”.

Niedzielne atrakcje rozpocznie o godz. 14 prezentacja Oldsmobile. Fani starych samochodów przez blisko dwie godziny będą mogli podziwiać doskonale wyglądające i rzadkie wozy. O godzinie 15 na scenie jasielskiego rynku wystąpią przedstawiciele muzyki jazzowej, grupa „Jazz Combo” z Jasielskiego Domu Kultury. Godzinę później wystąpią soliści i zespoły Młodzieżowego i Jasielskiego Domu Kultury, a także odbędzie się koncert Darka Wickowskiego, półfinalisty piątek edycji programu „Must Be The Music”.

Fani bujających rytmów reggae od godz. 17.30 będą mogli bawić się przy muzyce grupy „Roots Rockets”. Dni Jasła 2013 zakończy o godz. 19.30 występ legendy polskiego Big Beatu – zespołu „Czerwone Gitary”.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tiki
Tiki
2024 lat temu

aaaa pirotechnika gdzie brakło kasy ….. Jak zwykle wieś Osiek lepszy hahaha

niki
niki
2024 lat temu

Właśnie pirotechnika to wieś, na każdej byle imprezce lecą ciężkie pieniądze w górę:-) Wszystkie zwierzęta się boją i szaleją. Tak trzymać, nie trzeba wyrzucać pieniędzy na światełka!

riki
riki
2024 lat temu

a gdzie michał szpak ?

riki
riki
2024 lat temu

a gdzie michał szpak

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x