r e k l a m a
Przegląd mediów

Aż 200 tysięcy Polaków jest zagrożonych hazardem

Stop nielegalnemu hazardowi. „Nie daj się uzależnić od hazardu” – pod takim tytułem rozpoczęła się wspólna kampania Służby Celnej i Ordynariatu Polowego mająca na celu uświadomienie społeczeństwu zagrożeń związanych z uzależnieniem od hazardu.

Aż 200 tysięcy Polaków jest zagrożonych hazardem

Uchwalona przez Sejm 19 listopada 2009 roku „Ustawa o grach hazardowych” radykalnie ograniczyła możliwość umieszczania automatów o niskich wygranych w kawiarniach, dyskotekach, pubach czy na stacjach benzynowych. 18 grudnia 2015 r. wygaśnie ostatnie zezwolenie, pozwalające na korzystanie z tego typu urządzeń w miejscach innych niż kasyna gry.

Jak informuje Izba Celna w Przemyślu, służba celna odpowiedzialna za kontrolę rynku gier hazardowych eliminuje automaty działające nielegalnie. Ponad 500 automatów do gier zatrzymano w br. na terenie województwa podkarpackiego, a funkcjonariusze celni wszczęli jednocześnie ponad 170 postępowań w związku z nielegalnym urządzaniem gier hazardowych na terenie województwa podkarpackiego.

– W dyskusji na temat dostępności hazardu w Polsce często na plan dalszy schodzi jego szkodliwy wpływ na społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych – zaznacza Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu.

Aż 200 tys. Polaków jest zagrożonych hazardem – tak wynika z badań CBOS. Z szacunków wynika, że co czwarty Polak w wieku 15 lat i więcej w ciągu ostatnich 12 miesięcy grał w gry na pieniądze. Z hazardem problem ma aż 12 proc. młodych ludzi w wieku 15-18 lat.

Więcej szczegółów na temat problemu uzależnienia od hazardu będzie można znaleźć na stronie internetowej „Stop nielegalnemu hazardowi”, którą właśnie przygotowują celnicy.

bsz
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x