r e k l a m a
Przegląd mediów

Aż 200 tysięcy Polaków jest zagrożonych hazardem

Stop nielegalnemu hazardowi. „Nie daj się uzależnić od hazardu” – pod takim tytułem rozpoczęła się wspólna kampania Służby Celnej i Ordynariatu Polowego mająca na celu uświadomienie społeczeństwu zagrożeń związanych z uzależnieniem od hazardu.

Aż 200 tysięcy Polaków jest zagrożonych hazardem

Uchwalona przez Sejm 19 listopada 2009 roku „Ustawa o grach hazardowych” radykalnie ograniczyła możliwość umieszczania automatów o niskich wygranych w kawiarniach, dyskotekach, pubach czy na stacjach benzynowych. 18 grudnia 2015 r. wygaśnie ostatnie zezwolenie, pozwalające na korzystanie z tego typu urządzeń w miejscach innych niż kasyna gry.

Jak informuje Izba Celna w Przemyślu, służba celna odpowiedzialna za kontrolę rynku gier hazardowych eliminuje automaty działające nielegalnie. Ponad 500 automatów do gier zatrzymano w br. na terenie województwa podkarpackiego, a funkcjonariusze celni wszczęli jednocześnie ponad 170 postępowań w związku z nielegalnym urządzaniem gier hazardowych na terenie województwa podkarpackiego.

– W dyskusji na temat dostępności hazardu w Polsce często na plan dalszy schodzi jego szkodliwy wpływ na społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych – zaznacza Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu.

Aż 200 tys. Polaków jest zagrożonych hazardem – tak wynika z badań CBOS. Z szacunków wynika, że co czwarty Polak w wieku 15 lat i więcej w ciągu ostatnich 12 miesięcy grał w gry na pieniądze. Z hazardem problem ma aż 12 proc. młodych ludzi w wieku 15-18 lat.

Więcej szczegółów na temat problemu uzależnienia od hazardu będzie można znaleźć na stronie internetowej „Stop nielegalnemu hazardowi”, którą właśnie przygotowują celnicy.

bsz
Super Nowości

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X