Przegląd mediów

Braki lekarzy widać w każdym szpitalu

Urząd Statystyczny w Rzeszowie podał, że w 2018 roku w regionie na 10 tys. mieszkańców przypadało 22 lekarzy. Dało nam to 11. lokatę w Polsce.

Szpital Specjalistyczny w Mielcu poszukuje do pracy lekarzy ze specjalizacjami: nefrologiczna, urologiczna, chorób wewnętrznych (lub chcących się specjalizować w tej dziedzinie), medycyny paliatywnej, rehabilitacji, neonatologii lub pediatrii, radiologii oraz neurologii. Szpital w Lubaczowie pilnie zatrudni od zaraz na dogodnych warunkach finansowo-socjalnych lekarzy o specjalizacji: pediatrii, neonatologii, medycyny ratunkowej, neurologii, kardiologii, internistę lub lekarzy w trakcie ww. specjalizacji. – Zapewniamy mieszkanie w bloku usytuowanym bardzo blisko szpitala – czytamy w ogłoszeniu na stronie internetowej lecznicy.

Takie ogłoszenia wiszą na stronach prawie każdej placówki na Podkarpaciu. W Brzozowie np. szukają hematologów, transplantologów, lekarzy chorób wewnętrznych, onkologa klinicznego, neonatologa i neurologa. W Strzyżowie chętnie zatrudnią radiologa i specjalistę w rehabilitacji leczniczej. W Przemyślu potrzebują chirurga dziecięcego, chirurga onkologa i chirurga ogólnego, hematologa, internistę, ginekologa i lekarza rodzinnego. SP ZOZ w Leżajsku zatrudni lekarzy specjalistów chorób wewnętrznych (endokrynologów, diabetolgów, kardiologów, gastroenterologów) do pracy w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii oraz Oddziale Chorób Wewnętrznych i Kardiologii. A także lekarza specjalistę reumatologa lub w trakcie specjalizacji z reumatologii do pracy w Oddziale Reumatologii i w Poradni Reumatologicznej; lekarza specjalistę okulistyki lub w trakcie specjalizacji z okulistyki do pracy w Poradni Okulistycznej; lekarza specjalistę rehabilitacji medycznej lub balneologii i medycyny fizykalnej, bądź w trakcie specjalizacji z ww. dziedzin do pracy w Centrum Rehabilitacji Leczniczej; lekarza specjalistę psychiatrii do pracy w Oddziale Psychiatrycznym. – Oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia. Zapewniamy mieszkanie służbowe – pisze w ogłoszeniu. Anestezjologów i specjalistów kilku dziecięcych dziedzin  chętnie zatrudniłby także największy w regionie Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Anna Moraniec

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x