r e k l a m a
Przegląd mediów

Funkcjonariusze CBŚP i KAS uderzają w nielegalny hazard

Funkcjonariusze przeszukali 17 miejsc w trzech województwach. W ich wyniku zatrzymali 12 osób.

Funkcjonariusze podkarpackiej i świętokrzyskiej KAS wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Kielc, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która mogła działać od 4 lat. Jej członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu. Podczas śledztwa zabezpieczono ponad 200 automatów do gier i zatrzymano kilkanaście osób.

Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Krakowie wyjaśniają okoliczności, sposób działania i osoby należące do zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilku obiektach na terenie woj. świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać od 2015 roku.

– Czynności w śledztwie prowadzone są od wielu miesięcy. W wyniku współpracy policjantów CBŚP z Kielc i funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu na terenie Podkarpacia zabezpieczono ponad 60 automatów do gier oraz znajdujące się w nich pieniądze – informuje mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Z kolei w woj. świętokrzyskim dzięki współpracy funkcjonariuszy CBŚP i funkcjonariuszy KAS ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczono 158 automatów do gier, a także przejęto gotówkę z urządzeń.

Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego przygotowano akcję, w której uczestniczyli policjanci CBŚP oraz funkcjonariusze świętokrzyskiej i podkarpackiej KAS. Podczas działań przeprowadzonych na terenie województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego przeszukano 17 miejsc zamieszkania podejrzanych oraz lokali z automatami, w których urządzano nielegalny hazard, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe, rewolwer, automaty do gier hazardowych i dokumentację księgowo-finansową. Zatrzymano również 12 osób, w wieku od 21 do 47 lat.

W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa określone w kodeksie karnym skarbowym. Wobec sześciorga zatrzymanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazów opuszczania kraju czy dozorów policyjnych.

Jak zaznacza rzeczniczka IAS, była to pierwsza realizacja w tym śledztwie, ale jak podkreślają prowadzący, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

wk
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x