Przegląd mediów

Gimnazjum do likwidacji

Na sesji, 18 stycznia, Rada Gminy Jasło podjęła decyzję o rozwiązaniu Zespołu Szkół w Opaciu. Podstawówka została, ale gimnazjum nie będzie.

Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

– Z roku na rok liczba dzieci maleje, a koszty utrzymania szkół są coraz wyższe. W bieżącym roku szkolnym do gimnazjum w Opaciu uczęszcza 33 dzieci, a w 2012/2013 będzie to zaledwie 23 – argumentował decyzję o likwidacji gimnazjum w Opaciu wójt gminy Jasło Stanisław Pankiewicz

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (o czym pisaliśmy w artykule „Nie przeliczajmy dzieci na pieniądze” w numerze 3 „NP”) Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło złożył wniosek o zdjęcie z porządku obrad, projektów uchwał w sprawie likwidacji szkół w Jareniówce, Niepli, Opaciu i Osobnicy. – Projekt uchwały o zamiarze likwidacji szkół złożyłem w grudniu ubiegłego roku. Z roku na rok liczba dzieci maleje, a koszty utrzymania szkół są coraz wyższe. W 2011 roku do szkół dopłaciliśmy 3,5 mln zł, a w tym roku będzie to 2 mln 200 tys. zł – mówił S. Pankiewicz. Ten wniosek przyjęła rada.

Szczegóły w nr 4 „Nowego Podkarpacia” z 25 stycznia 2012

Marzena Miśkiewicz
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x