Przegląd mediów

Jeśli nie zapłacisz abonamentu, odwiedzi cię komornik

Najpierw wysyłają pisma do osób, które płaciły i zaprzestały. Potem sprawdzą resztę. Aż 665 osób z powiatu dębickiego odwiedzi komornik, bo nie zapłacili zaległych opłat za abonament. Pisma z Poczty Polskiej o ściągnięcie zaległych opłat to wezwanie do zapłaty ponad 1600 zł.

Jeśli nie zapłacisz abonamentu, odwiedzi cię komornik (fot. ScienceDaily.com)

Sprzeciwiający się rejestracji odbiorników RTV i wnoszenia opłat abonamentowych nie uchronią się przed zapłatą. Poczta Polska straszy tez konsekwencjami związanymi z brakiem rejestracji odbiorników RTV.

Ci, którzy zlekceważyli obowiązek płacenia abonamentu, a mieli zarejestrowany odbiornik, jako pierwsi dostaną wezwanie do zapłaty. Każdy, kto nie płacił przez ostatnie 5 lat musi uiścić kwotę 1610 zł (1170 zł to kwota za 5 lat, a 440 zł to odsetki).

– Dla osób,  które nie uregulują  należności na podstawie upomnienia, będą wystawione tytuły wykonawcze i zostaną przekazane do właściwych urzędów skarbowych do wyegzekwowania – tłumaczy Tomasz Borowski z Poczty Polskiej. – Tytuł wykonawczy można wystawić w każdym czasie, po upływie 7 dni od odbioru upomnienia przez abonenta. Abonent ma szansę uregulowania zadłużenia w ratach.

Prędzej czy później dorwą wszystkich

Część mieszkańców Dębicy zignorowało wezwanie do zapłaty i teraz komornik działający przy Urzędzie Skarbowym w Dębicy będzie mógł przejąć całość lub część płacy czy emerytury dłużnika. Przed zapłatą długu nie uciekniemy. Upoważnieni pracownicy Poczty Polskiej przeprowadzają też kontrole obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. Nikt im się nie wywinie.

– W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika – informuje Borowski. – Niezależnie od tej opłaty, osoba ma obowiązek zarejestrowania odbiorników RTV i wnoszenia opłat abonamentowych.

***
Nikt się nie wywinie. Osobiście nie znam osoby, która płaciłaby abonament, a to oznacza, że każdy, czy chce czy nie, dostanie wezwanie do zapłaty i będzie musiał uiścić na rzecz KRRiT 1600 zł. Nieważne czy oglądasz TVP. Zapłacisz tak czy siak.

Blanka Szlachcińska

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
123
123
2024 lat temu

Co to za bzdury?! Cytuje: „Nikt się nie wywinie. Osobiście nie znam osoby, która płaciłaby abonament, a to oznacza, że każdy, czy chce czy nie, dostanie wezwanie do zapłaty i będzie musiał uiścić na rzecz KRRiT 1600 zł. Nieważne czy oglądasz TVP. Zapłacisz tak czy siak”. Od kiedy to szanowna redakcjo wprowadzone zostało domniemanie posiadania radia czy tv? Jeśli nie zgłaszałeś dotychczas, że posiadasz taki odbiornik u siebie, to mogą Ci naskoczyć. Wpuścić jakiegoś pętaka z poczty nie musisz, chyba, że przyjdzie z policją, a ta z nakazem sądu lub prokuratora, te jednak w takich sprawach nie wydają nakazów. Więc… Czytaj więcej »

wku...ny
wku...ny
2024 lat temu

ludzie nie maja się z czego opłacić co miesiąc, a te h…je jeszcze straszą i zabierają ostatnie pieniądze. Mam nadzieję że ten koniec świata powinien nastąpić i wyplenić tą zarazę

wer
wer
2024 lat temu

Opłacam abonament ogladając reklamy.

michał
michał
2024 lat temu

komuna wraca !! mus to mus …

bhp
bhp
2024 lat temu

Jeśli jest wymóg płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego,to należy szukać oszcvzędności i nie tylko rozważyć,ale i wymusić na P.Przetaczniku z Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jaśle,ażeby z dachów bloków pousuwał wszelkie nielegalne anteny z masztów,bowiem jest szansa dla mieszkańców bloków nieodpłatnego odbioru z Suchej Góry ok.15-tu programów cyfrowej telewizji naziemnej.Wkrótce też wdrożony zostanie nieodpłatny odbiór internetu.Maszty te zostaną wykorzystane do indywidualnego montażu przez mieszkańców lub jako zbiorówki Będzie problem z tym Panem i firmą STREAM ,bo utracą ogromne wpływy kasowe.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Zauważcie, że takie artykuły pojawiają się na wszystkich portalach. Mają na celu przestraszenie i wymuszenie opłacania abonamentu.

dziadek
dziadek
2024 lat temu

płace w BS to skąd poczta wie, że nie opłacam abonamentu?

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x