Przegląd mediów

Kolorowy ptak czy satanista?

Wizerunek Michała Szpaka wzbudza kontrowersje. Nie milkną echa występu Michała Szpaka podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Nie tylko za sprawą wysokiego – 8. miejsca wokalisty w finale konkursu i 3. miejsca w głosowaniu internautów, ale jego „szatańskiego” wizerunku.

Kolorowy ptak czy satanista?

– „Cała Polska gratuluje i zachwyca się sukcesem Michała Szpaka. Tylko pytanie czy to sukces Polski, czy szatana? Czy to Michał, czy Michałowa? Ten świat zwariował całkowicie” – wszystko zaczęło się od tego wpisu na Facebooku autorstwa Włodzimierza Nowaka, działacza PiS z Rzeszowa w którym polityk zarzuca Szpakowi częste stosowanie satanistycznego symbolu rogatej dłoni i upodabnianie się do kobiety.

– To po prostu było moje przemyślenie, gdy zobaczyłem zdjęcie Michała Szpaka. Chłopak ma głos na dosyć wysokim poziomie, ale te gesty rogatej dłoni, które wykonuje są niepotrzebne i nie wnoszą niczego pozytywnego do jego wizerunku. Ja nie mówię, że ten człowiek jest satanistą, bo go nie znam, ale powtarzane przez niego gesty są powszechnie używane przez środowiska satanistyczne. Nie jestem wychowany w ten sposób, żeby mi się miały podobać tego typu rzeczy – komentuje Włodzimierz Nowak, który, jak przyznaje, nie spodziewał się aż tak dużego zainteresowania jego wpisem.

Kolorowy ptak
Wizerunek Michała Szpaka budzi kontrowersje od początku jego kariery w 2011 r., kiedy to zajął 2 miejsce w programie talent show X-Factor. Już wtedy wzbudzał zainteresowanie za sprawą swoich oryginalnych strojów, pomalowanych paznokci, makijażu, zyskał nawet przydomek „Kolorowy ptak”. Zarzucano mu, że jest zbyt kobiecy. W ostatnim czasie wokalista przeszedł metamorfozę. Zapuścił brodę, zrezygnował z butów na obcasie, „stał się bardziej męski” – chwalą go w Internecie fanki. W finale Eurowizji wystąpił w czerwonym fraku, który przypadł do gustu prowadzącej konkurs. „Uwielbiam kolor jego marynarki” – skomentowała ubiór wokalisty Petra Mede.

Komentarz menedżera
Jak na razie Michał Szpak nie skomentował wpisu Włodzimierza Nowaka. Zrobił to natomiast jego menedżer. „Nie zajmujemy się polityką, chcemy być od niej jak najdalej. A tak na marginesie – artysta powinien wzbudzać emocje” – powiedział jednemu z dzienników.

I wzbudza, o czym świadczą liczne komentarze w Internecie na temat rzekomo satanistycznych „zapędów” Michała Szpaka. „Szpak powinien się odnieść do tych zarzutów o satanistyczne gesty. Żądamy wyjaśnień Szpaku” – piszą internauci.

Katarzyna Szczyrek
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x