Przegląd mediów

Mieszkanie dla każdego Polaka. 10 – 20 zł za metr kwadratowy

Budowa rządowych mieszkań ma ruszyć w 2018 r. 3 czerwca przedstawiciele rządu zaprezentowali założenia nowego programu mieszkaniowego Mieszkanie Plus, który ma ułatwić drogę do własnego lokum. – Ten program jest pierwszym tego typu kompleksowym rozwiązaniem problemów mieszkaniowych Polaków – zapowiedziała premier Beata Szydło podczas piątkowej konferencji. Rzeczywiście, projekt rządu oferuje nowy rodzaj wsparcia w tym zakresie.

Mieszkanie dla każdego Polaka. 10 – 20 zł za metr kwadratowy

– Czynsz wynajmu takiego mieszkania będzie wynosił 10 – 20 zł za metr kwadratowy, w zależności od lokalizacji nieruchomości. Ten wynajem będzie z możliwością dojścia do własności – poinformowała premier. To oznacza, że po kilkudziesięciu latach regularnego opłacania czynszu, staniemy się właścicielami wynajmowanego mieszkania. Niewątpliwe jest to atrakcyjna alternatywa dla osób mieszkających w dużych miastach, które są zmuszone do oddawania połowy wypłaty na wynajem pokoju.

Nie znamy jeszcze szczegółowych kryteriów finansowych umożliwiających ubieganie się o rządowe mieszkanie. Według ogólnych wytycznych, będą się mogły o nie starać osoby, których dochód z jednej strony nie kwalifikuje do przyznania mieszkania socjalnego, a z drugiej jest zbyt niski, żeby starać się o samodzielny zakup własnego m.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Magdalena Pachorek

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x