Przegląd mediów

Nowe Podkarpacie: Kto pobił oskarżonego?

Jeden z oskarżonych w sprawie zabójstwa 65-letniej Bronisławy R. twierdzi, że w grupie osób, która go pobiła był wnuk kobiety. Syn zamordowanej mówi, że to nieprawda

Nowe Podkarpacie: Kto pobił oskarżonego?

Przed Sądem Okręgowym w Krośnie toczy się proces w sprawie zabójstwa mieszkanki Jasła. Bronisława R. zamordowana została 25 marca 2008 roku. Na początku września 2008 roku jej ciało w daleko posuniętym rozkładzie znaleziono w grobowcu na cmentarzu wojennym w Warzycach.

Ze szczególnym okrucieństwem

O zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oskarżeni zostali 22-letni Tomasz N. z Jasła i 24-Grzegorz S. z gminy Kołaczyce. Według prokuratury, Tomasz N. uderzył pięścią starszą kobietę w twarz, a rozbitą butelką w okolice brzucha. Później razem z Grzegorzem S. wciągnęli ją do bagażnika opla i żywą wywieźli na teren Cmentarza Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Warzycach. Tam włożyli ją do grobowca. Tomasz N. fragmentem szkła z rozbitego znicza, usiłował poderżnąć jej gardło. Gdy mu się to nie udało, wbił jej kawałek szkła do gardła i nadepnął na twarz.

Pomagali ukryć

Na ławie oskarżonych zasiadają też dwaj młodzi mieszkańcy Jasła:  20-letni Paweł L. i jego rówieśnik Emil L. Oskarżeni zostali o pomoc w ukryciu zwłok w grobowcu, zacieraniu śladów zbrodni oraz niepowiadomienie o morderstwie.

„To za babcię”

Na rozprawie, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, obrońca oskarżonego Pawła L., adwokat Jerzy Krupa złożył wniosek o dopuszczenie jako dowodu dokumentacji medycznej 20-latka. Miał on zostać pobity 13 maja przez grupę osób. Efektem tego pobicia jest złamany nos. Jak stwierdził Paweł L. rozpoznał wówczas wnuka zamordowanej Bronisławy R. Oskarżony miał też usłyszeć słowa, że „to za babcię”.

/AJ/
Szczegóły w numerze – strona 5.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cc
cc
2024 lat temu

a to on na wolnosci jest??

niepodpuszczacz
niepodpuszczacz
2024 lat temu

widocznie dostał za mało,skoro sie skarży ???????????

Gagarin
Gagarin
2024 lat temu

szkoda że go nie połamał!!!! Gratulacje dla wnuka babci

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

oj boze jaki on biedny pobili go co jeszcze a może jeszcze jest niewinny.Brawo dla wnuka babci

anka d
anka d
2024 lat temu

dlaczego on jest na wolności

car
car
2024 lat temu

cały czas chodzi na wolności !! skandal!

SS
SS
2024 lat temu

Ten Pan w todze niema szacunku do siebie ,a szczególnie do uniformu służbowego .Należy zdemontować or ł,a zostawić mu tylko sam łańcuch na szyi,Tak wygladają strachy na wróble,tylko brakuje mu kapelusza i kostura.Wzorujcie się ludzie na cywilizowanych krajach,jak Niemcy,Anglia.Tam niema PROSTACTWA.

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

niech się cieszy, że wnuczek nie wyrównał z nim rachunku do końca……

dragoness
dragoness
2024 lat temu

@ wPiSdu
Co ty gadasz! Skrzywdziłby śmiecia, a poszedłby siedzieć za człowieka. Ma wystarczająco dużo problemów.

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x