Przegląd mediówWażne wydarzenia

Nowi członkowie Rady Ekologicznej

Trzech przedstawicieli województwa podkarpackiego zostało powołanych na Członków Narodowej Rady Ekologicznej. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie otrzymała  natomiast Certyfikat Promotora Ekologii.

Nowi członkowie Rady Ekologicznej

Do Narodowej Rady Ekologicznej nowej kadencji powołano 76 osób z parlamentu, inspektoratów ochrony środowiska, funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, uczelni oraz branżowych organizacji. Nominacje na członków wręczał Prezydent RP – Bronisław Komorowski. Nowa Rada działać będzie pod przewodnictwem małżonki Prezydenta RP – Anny Komorowskiej.

Trzy osoby z Podkarpacia

Ewa Lipińska – Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Wojciech Blecharczyk – burmistrz Sanoka i Bogdan Miszczak – prezes Telewizji Obiektyw, przedstawiciele województwa podkarpackiego, odebrali zaszczytne nominacje podczas Gali Laureatów i Wyróżnionych w XII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”.

Ewa Lipińska – Nominacja ta jest dla mnie wyróżnieniem i dopingiem do dalszej pracy. Biorę udział w wielu konferencjach nie tylko krajowych, ale i międzynarodowych, i zawsze podkreślam – województwo podkarpackie określane bardzo często jako Polska C, wcale nie jest Polską C. W tej chwili to jest Polska A. Mamy piękne wsie, mamy piękne miasta, mamy wspaniałe środowisko naturalne, mamy obszary Natura 2000, ale przy tych obszarach nie możemy zapominać, że na obszarach Natura 2000 mieszkają ludzie, którzy potrzebują dalszego rozwoju. Wiemy, że dyrektywy Unii Europejskiej wprowadzają pewne ograniczenia w prowadzeniu inwestycji. Uważam jednak, że rolą członka Narodowej Rady Ekologicznej jest pokazywanie, że na obszarach Natura 2000 możemy prowadzić inwestycje i możemy wprowadzać fantastyczne rodzaje turystyki. I to widzę jako przyszłość naszego regionu – mówiła nominowana w rozmowie z dziennikarzami. – Jestem bardzo zaszczycony otrzymaną nominacją i tym, że znalazłem się w tak prestiżowym gronie. Mając doświadczenie w realizacji programów ekologiczno – przyrodnicznych będę starał się promować na antenie Telewizji Obiektyw Narodowy Konkurs Ekologiczny – przyznaje Bogdan Adam Miszczak, prezes TV Obiektyw.

W tym roku działanie Narodowej Rady Ekologicznej będzie skupiało się m.in. na zwiększeniu wykorzystania potencjału biomasy. Również produkcja energii odnawialnej będzie ważnym elementem wypełniania przyjętej Strategii Europa 2020.

szczegóły w numerze – strona 11.

/wz-s/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ujn
ujn
2024 lat temu

W gazecie TW Romak , promują Stowarzyszenie Krzysztofa M?? Koledzy się promują?

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Ekologicznie nas wytrują serwując dopuszczana przez unię chemię w żywności i GMO…………………

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x