Przegląd mediówWażne wydarzenia

Nowy egzamin na prawko droższy i nie do zdania

W rzeszowskim WORD na zdających 28 osób pozytywny wynik egzaminu uzyskały tylko dwie dziewczyny. Egzamin teoretyczny na nowych zasadach zdawano we wtorek tylko w Rzeszowie. Choć większość pozytywnie ocenia nowy egzamin, to statystyki mówią same za siebie. Zdały tylko dwie osoby! Reszta za poprawkę będzie musiała już zapłacić więcej.

(fot. Internet)

W Krośnie nie ma chętnych na nowy egzamin teoretyczny. Jak twierdzi Marek Hejnar z WORD w Krośnie, ludzie się boją i nikt jeszcze się nie zgłosił. Egzaminy nie były przeprowadzane również w Przemyślu. W Tarnobrzegu chętni są dopiero na 31 stycznia.

Pierwszy nowy egzamin odbył się w rzeszowskim WORD o godz. 8. Przyszło na niego 13 osób i choć o samym egzaminie wypowiadali się pozytywnie, to nikt go nie zdał. Druga runda ruszyła o godz. 11. W końcu z sali wyszła uśmiechnięta Karolina. Zdobyła 71 punktów na 74 możliwe. Chwilę po niej z sali wyszła kolejna zadowolona kandydatka na kierowcę. Paulina zdobyła 68 punktów. To właśnie tyle, ile minimalnie trzeba zdobyć, żeby uzyskać wynik pozytywny.

Niby łatwiejszy, ale oblewają

– Miałam problemy z nową formułą. Raz nie wyświetlił mi się filmik – mówi Anna z Mielca. Zapytaliśmy o to egzaminatora nadzorującego WORD. – Taka sytuacja mogła mieć miejsce, bo może ta pani nie do końca znała zasady – mówi Robert Drozd. – Zdający ma 20 sekund na zapoznanie się z pytaniem, a po tych 20 sekundach włącza się filmik sytuacyjny do tego pytania.

– Za szybko odpowiadałem, za bardzo byłem zdenerwowany – opowiada Dariusz z Rzeszowa. – Ten czas, który jest na odpowiedź jest wystarczający. Nie wiedziałem do końca, jak postępować przy kolejnych zadaniach, do następnego egzaminu podejdę z większym spokojem i zastanowieniem. Mimo, że nie zdałem, to twierdzę, że ten egzamin jest korzystniejszy dla zdającego

Ci, którzy nie zdali byli bardzo blisko uzyskania pozytywnego wyniku – mówi egzaminator przeprowadzający egzamin teoretyczny. – Myślę, że nowość i to, że nie mieli wcześniej do czynienia z tego typu pytaniami zaważyło na wyniku. W kilku przypadkach była typowa pomyłka przejścia do pytania następnego, a w nowej formie nie ma już powrotu do poprzedniego pytania.

Blanka Szlachcińska
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hiehiehie
Hiehiehie
2024 lat temu

Oj tam, kiedyś zdacie. Dobrze, ze mam to za sobą 😀

bzyyy
bzyyy
2024 lat temu

Do autorki artykułu:
Z tego co wiem, Pani zadaniem jest pisanie faktów a nie mitów.
To, że w Krośnie nikt się nie zgłosił na egzamin jest wynikiem tego, że ośrodek odmówił zapisania kursanta. Chętni byli, ale odeszli z kwitkiem. Ośrodek nie zapisywał kursantów przez dobry tydzień.

luk
luk
2024 lat temu

Są dwie możliwości, albo ci którzy wprowadzają nowe zasady to idioci, albo reszta społeczeństwa to debile…..

vvv
vvv
2024 lat temu

No to teraz bedzie pogrom.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x