r e k l a m a
Przegląd mediówWażne wydarzenia

Oszczędzamy i inwestujemy

Andrzejem Czerneckim, burmistrzem Jasła, rozmawia Marzena Miśkiewicz Jaki był rok 2011 dla miasta Jasła? Był to rok trudny, który wymagał przeprowadzenia wielu zmian organizacyjnych w urzędzie miasta. Mieliśmy znaczny przerost zatrudnienia i konieczna była reorganizacja.

fot. MM (kliknij aby powiększyć)

Musieliśmy również unormować sytuację w Zakładzie Miejskiej Komunikacji Samochodowej, który jest jednym z większych zakładów budżetowych miasta.

Konieczne było również zabieganie w Urzędzie Marszałkowskim o to, aby projekty przygotowane przez miasto mogły uzyskać dofinansowanie. To wymagało szerokich działań, ponieważ istniało realne zagrożenie, że ich dofinansowania nie będzie.

Kolejny problem do rozwiązania to zagospodarowanie odpadów. Prywatny inwestor kupił działki na terenie Gamratu i planuje tam budowę zakładu segregacji odpadów. Chcieliśmy wcześniej pozyskać ten teren, ale okazało się to niemożliwe.

Był to trudny rok, ponieważ doszło do zmian właścicielskich w największym zakładzie na terenie miasta – Gamracie. Spółka została sprywatyzowana, a procesy wywołały duży niepokój społeczny.

Mimo wielu trudności, które napotkałem obejmując urząd burmistrza, myślę, że ten rok był zarazem bardzo owocny, ponieważ udało nam się zrealizować kilka ważnych inwestycji.

Szczegóły w nr 8 „Nowego Podkarpacia” z 22 lutego 2012

MM
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Rok 2011 pokazał,jak można go zmarnować zajmując się nieistotnymi sprawami…Co takiego złego zastał burmistrz po poprzedniczce? Porządek,plany gotowych inwestycji i rozwoju miasta w dobrym kierunku? I to tak go przeraziło,że musi od nowa wracać do żółwiego tempa w działaniu,czyniąc zmiany organizacyjne-celebrą??? Gratulacje.Sukces był,a teraz zapowiada się kolejna kula,tocząca Jasło ku nędzy…Bo jakoś o padaniu na pysk zakładów pracy,o bezrobociu -cicho>>> Bo jak się ją ma(bo nie sprawuje) to po co o tym mówić….samo się rozwiąże…Tak więc organizacja i śmieci dumą władzy.No może jeszcze promocja tu i ówdzie….Oj,ciekawie się zapowiada ten rok.Bo jak nie będzie końca świata,to w Jaśle będzie na… Czytaj więcej »

korekta
korekta
2024 lat temu

Nie LIZODROPULOS, TYLKO LIZODUPIEC!!!

apelant
apelant
2024 lat temu

Apel do P.Czerneckiego lub jego służb ażeby nie podawać suchych ,pustych haseł…a to,a tamto zostało zrobione,a jeszcze owo zostanie zrobione..Mieszkańcy oczekują pełnych w skrócie podanych informacji nt. inwestycji miejskich rozpoczętych, zakończonych.Oczekują również na informację co też te inwestycje wprowadzą nowego, W jaki sposób one poprawią i tak trudną ich sytuację materialną,a może zwiększą a jakże wymarzone stanowiska pracy.,Jeśli się zaś wspomina o pozyskiwaniu pieniędzy,o składanych wnioskach ,toteż należ w formie skrótowej podać o co chodzi.Takim sposobem uniknie się wszelkich dywagacji.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x