Przegląd mediów

Pensje nauczycieli wzrosną do… najniższej krajowej

ZNP chce, żeby płaca była ustalana w oparciu o przeciętna pensję w gospodarce narodowej.

MEN przygotowało projekt rozporządzenia określającego stawki nauczycielskich wynagrodzeń w 2020 r. Dostosowano je do nowej wysokości płacy minimalnej, czyli kwoty 2600 zł. – To żenujące! Jeśli tak dalej pójdzie, nie będzie chętnych do pracy w szkole oburzają się nauczyciele.

Związek otrzymał do konsultacji projekt rozporządzenia płacowego MEN ws. wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli od 1 stycznia 2020 r. Wynika z niego, że wzrosną wynagrodzenia tylko tych nauczycieli, których płace zasadnicze byłyby w 2020 r. poniżej płacy minimalnej, czyli poniżej 2600 zł brutto. Płace zasadnicze zdecydowanej większości nauczycieli nie rosną.

Nauczyciel stażysta z tytułem zawodowy licencjata (inżyniera) bez przygotowania pedagogicznego będzie mógł liczyć na 2600 zł, pracownik z tytułem zawodowy magistra bez przygotowania pedagogicznego lub licencjata (inżyniera) z przygotowaniem pedagogicznym dostanie 2617 zł brutto. Tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym uprawni do pensji rzędu – 2782 zł brutto. Nauczyciel z najwyższym stopniem awansu (dyplomowany – magister z przygotowaniem pedagogicznym) dostanie 3817 zł brutto.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Wioletta Kruk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Terresa
Terresa
4 lat temu

już grudzień, a repertuar Kina JDK sierpniowy…???

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x