r e k l a m a
Przegląd mediów

Pojawią się setki nowych i szkodliwych nadajników?

Sieć w standardzie 5G to nie tylko duże oczekiwania, lecz także kontrowersje i obawy.

W tej chwili standardem w Polsce jest sieć 4G, która daje możliwość bardzo szybkiego przesyłania danych. Wkrótce zastąpić ją może sieć w standardzie 5G, na tyle wydajna, by umożliwić m.in. wykonywanie zabiegów chirurgicznych przez zdalnie kierowane roboty. Te nowe możliwości jednych zachwycają, a innych niepokoją – głównie ze względu na dużą gęstość nadajników. Robert Majka, niezrzeszony poseł z Przemyśla, ostrzega przed biologicznymi konsekwencjami korzystania z technologii 5G. Zaznacza przy tym, że „ta technologia może zostać użyta do tłumienia niepokojów społecznych”.

– Sieć 5G może być dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia – mówi poseł Robert Majka z Przemyśla. – Opieram się na wypowiedzi wybitnego specjalisty i znawcy broni mikrofalowej dr. Barriego Trowera – podkreśla. – Jako poseł uważam, że w kwestii wprowadzenia do Polski technologii 5G powinien się wypowiedzieć premier Mateusz Morawiecki. To, co dzisiaj nazywa się teorią spiskową, jutro może okazać się wielkim zagrożeniem. – przekonuje. – Chodzi mi przede wszystkim o to, że z chwilą pojawienia się sieci 5G w Polsce zwiększy się ilość różnych nadajników, anten itd. Ich gęste rozmieszczenie, co 150 metrów, może być szkodliwe dla zdrowia.
Są przecież przeprowadzane badania, lekarze z wielu krajów świata się takim działaniom sprzeciwiają. Podkreślam: premier Morawiecki powinien zasięgnąć opinii ekspertów. I taką ekspertyzę znawców przedmiotu przedłożyć posłom – kończy.

Sęk w tym, że Barrie Trower, wspomniany specjalista z zakresu broni mikrofalowej, jest, według serwisu RationalWiki, nie naukowcem, a pseudonaukowcem. Co zatem do powiedzenia mają eksperci? O wypowiedź poprosiliśmy dr. inż. Wiesława Paję z katedry informatyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Marcin Czarnik

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Powiadom o nowych komentarzach  
Powiadom o
Close
X