Przegląd mediów

Pojawią się setki nowych i szkodliwych nadajników?

Sieć w standardzie 5G to nie tylko duże oczekiwania, lecz także kontrowersje i obawy.

W tej chwili standardem w Polsce jest sieć 4G, która daje możliwość bardzo szybkiego przesyłania danych. Wkrótce zastąpić ją może sieć w standardzie 5G, na tyle wydajna, by umożliwić m.in. wykonywanie zabiegów chirurgicznych przez zdalnie kierowane roboty. Te nowe możliwości jednych zachwycają, a innych niepokoją – głównie ze względu na dużą gęstość nadajników. Robert Majka, niezrzeszony poseł z Przemyśla, ostrzega przed biologicznymi konsekwencjami korzystania z technologii 5G. Zaznacza przy tym, że „ta technologia może zostać użyta do tłumienia niepokojów społecznych”.

– Sieć 5G może być dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia – mówi poseł Robert Majka z Przemyśla. – Opieram się na wypowiedzi wybitnego specjalisty i znawcy broni mikrofalowej dr. Barriego Trowera – podkreśla. – Jako poseł uważam, że w kwestii wprowadzenia do Polski technologii 5G powinien się wypowiedzieć premier Mateusz Morawiecki. To, co dzisiaj nazywa się teorią spiskową, jutro może okazać się wielkim zagrożeniem. – przekonuje. – Chodzi mi przede wszystkim o to, że z chwilą pojawienia się sieci 5G w Polsce zwiększy się ilość różnych nadajników, anten itd. Ich gęste rozmieszczenie, co 150 metrów, może być szkodliwe dla zdrowia.
Są przecież przeprowadzane badania, lekarze z wielu krajów świata się takim działaniom sprzeciwiają. Podkreślam: premier Morawiecki powinien zasięgnąć opinii ekspertów. I taką ekspertyzę znawców przedmiotu przedłożyć posłom – kończy.

Sęk w tym, że Barrie Trower, wspomniany specjalista z zakresu broni mikrofalowej, jest, według serwisu RationalWiki, nie naukowcem, a pseudonaukowcem. Co zatem do powiedzenia mają eksperci? O wypowiedź poprosiliśmy dr. inż. Wiesława Paję z katedry informatyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Marcin Czarnik

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BartoszmałyinzynierJaOs Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JaOs
Gość
JaOs

Równie dobrze moglibyśmy się bać promieniowania słonecznego.

inzynier
Gość
inzynier

Zwiększona ilość nadajników nie spowoduje, że zagrożenia dla zdrowia. Samo rodzaj tego promieniowania nie jest uznawany za szkodliwy. Natężenie będzie wyższe niż teraz, ale jeszcze daleko będzie mu do poziomu szkodliwości.

mały
Gość
mały

Ze sprawdzonych informacji możemy wyczytać że sieć 5G nie będzie dla nas szkodliwa. Teorie spiskowe pojawiają się zawsze przy wdrożeniu nowych technologii.

Bartosz
Gość
Bartosz

Tych nadajników wcale nie będzie musiało być aż tak dużo. Wszystkie urządzenia muszą spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa i środowiskowe. Równie dobrze już teraz moglibyśmy się bać telefonów i wi-fi.

Close
X