r e k l a m a
Przegląd mediów

Polskie Linie Kolejowe wydadzą więcej na stacje i przystanki

Nowe wiaty peronowe, odnowione perony i przejścia podziemne, wyremontowane windy i pochylnie dla osób niepełnosprawnych – to tylko niektóre prace, jakie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonał w ramach programu remontowego infrastruktury pasażerskiej. W tym roku, w porównaniu z poprzednim, PLK zwiększyły wydatki na ten cel o 20 mln zł.

Polskie Linie Kolejowe wydadzą więcej na stacje i przystanki

Zarządca infrastruktury kolejowej zwiększa wydatki na niewielkie remonty – w tym roku wyda na ten cel 35 mln zł, a w przyszłym 45 mln zł. Poza kompleksowymi modernizacjami i rewitalizacjami całych linii kolejowych, których wartość ma sięgnąć w tym roku 7 mld zł, PLK prowadzi prace remontowe, których celem jest poprawa wyglądu obiektów kolejowych, związanych z obsługą pasażerów.

– Prace remontowe obejmują wymianę nawierzchni peronów, remont lub wymianę ławek, wiat i innych elementów małej architektury peronowej jak gabloty na rozkłady jazdy czy oświetlenie. Roboty obejmują również remonty przejść podziemnych. Prace zazwyczaj wiążą się z wymianą stałych elementów informacji dla podróżnych – tablic z nazwami stacji czy numeracji peronów – mówi Maciej Dutkiewicz z PKP PLK S.A.

Nowoczesne perony i infrastruktura pasażerska powstają głównie w ramach modernizacji i rewitalizacji całych linii kolejowych. Program remontowy jest ich uzupełnieniem. Do października 2014 oddano do użytku 148 nowych peronów, 28 kładek i przejść podziemnych oraz 24 windy.

bsz
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

dworzec w Jasle wymaga natychmastowej i gruntownej przebudowy..boje sie tylko ze powstanie tania ochydna tandeta, ktora jak zwykle przetrwa tylko kilka lat!!!
Ochyda i architektoniczne szkaradztwo (plus obowiazkowo wszedzie schody), to jeszcze w PL przyzwajalna norma.. : (

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x