Przegląd mediówWażne wydarzenia

Przyjemnie i estetycznie na oddziale ginekologicznym w jasielskim szpitalu

Pacjentki na oddziale ginekologicznym w jasielskim szpitalu będą przebywały w komfortowych warunkach. Wszystko za sprawą zakończonego niedawno remontu.

Przyjemnie i estetycznie na oddziale ginekologicznym w jasielskim szpitalu(kliknij aby powiększyć)

Remont części ginekologicznej jest dopełnieniem wcześniejszych prac prowadzonych na oddziale ginekologiczno – położniczym.  – Wyremontowana została część położnicza, oddział neonatologiczny i przebudowano trakt porodowy. Środki pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego i Starostwa Powiatowego. Natomiast został nam do wykonania ostatni element to jest oddział ginekologiczny. Cieszę się, że pod koniec tego roku zostało to sfinalizowane. Nasze pacjentki będą przebywały w naprawdę dobrych warunkach – mówi Zbigniew Betlej, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Jest lepiej

Oddział zyskał nie tylko nowe, przyjemne kolory, ale wyremontowane zostały łazienki, dobudowany został węzeł sanitarny. Dzięki temu znacznie poprawiły się warunki pobytu na oddziale. – Nie ma porównania do tego jak było tutaj wcześniej. Różnica jest ogromna. Wszystko jest odnowione. Łazienki są czyste, mamy również prysznice. Wcześniej pozostawiały one wiele do życzenia. Komfort pobytu w szpitalu jest zdecydowanie lepszy – przyznaje Agata Forystek z Jasła.

Najlepsza opieka

Na remont części ginekologicznej wydatkowano ponad sto tysięcy złotych, z czego blisko 86 tysięcy złotych to środki przekazane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle. Pozostałą kwotę szpital dołożył z własnego budżetu. – Kobieta od początku stanu błogosławionego otoczona jest najlepszą opieką. Wszystkie etapy – poród, opieka nad noworodkiem odbywają się w bardzo dobrych warunkach co jest bezpieczne, a zagrożenie życia zostało zminimalizowane – podkreśla starosta jasielski Adam Kmiecik.

Więcej porodów

Niewątpliwie oddział ginekologiczno-położniczy w jasielskim szpitalu jest jednym z najnowocześniejszych na Podkarpaciu. Efekty już widać – coraz więcej „ciężarnych” kobiet chce rodzić w Jaśle. – W tym roku było już około 1200 porodów. Do naszego szpitala przyjeżdżają także rodzić panie spoza powiatu jasielskiego – zaznacza Zofia Kiełtyka, położna oddziałowa.

Marzena Miśkiewicz
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
józiek
józiek
2023 lat temu

Idę rodzić

Piechotka
Piechotka
2023 lat temu

józiek przyj !!!

jolka
jolka
2023 lat temu

ktoś kto pisze ,że na ginekologii może być przyjemnie.chyba nigdy się nie zetknął z tzw.’obchodem porannym”,lub nie wie co to fotel ginekologiczny……….

ja
ja
2023 lat temu

To że jest estetycznie i czysto to nie wszystko aby personel i lekarze byli również ludzcy dla tych kobiet to chyba by było najważniejsze. Bo jak człowiek tam trafia to czuje się jak zło konieczne 🙁

bl
bl
2023 lat temu

Czy faktycznie jest az tak tragicznie,nigdy nie bylam u ginekologa w Jasle,czy w Polsce,wyjechalam dawno temu,ale chcialabym kiedys wrocic.Mysle,ze nie potrzeba duzo ,traktuj czlowieka tak jak sam chcialbys byc traktowany

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x