Przegląd mediów

Śledztwo w sprawie zabójstwa pielęgniarki na finiszu

Już na wakacjach może rozpocząć się proces Janusza G. Proces, jakiego w całej Polsce trudno szukać. Wkrótce minie blisko 9 miesięcy od zaginięcia Haliny Gorczycy, pielęgniarki z Jasła. Właściwie to zamordowanej – tak twierdzą zarówno w jasielskiej prokuraturze jak i sami policjanci.

Śledztwo w sprawie zabójstwa pielęgniarki na finiszu

W dalszym ciągu nie udało się odnaleźć ciała, choć w poszukiwania zaangażowano oprócz policjantów ekspertów z georadarem, a nawet niemieckich funkcjonariuszy. Janusz G., były mąż pielęgniarki, konsekwentnie do zabójstwa nie przyznaje się. Śledczy nie poddają się jednak i twierdzą, że wkrótce powstanie akt oskarżenia. – Mamy pewne dowody poszlakowe, ale, owszem, obawiamy się tego, jak będzie później w sądzie i czy uda się doprowadzić do skazania mężczyzny – mówi Kazimierz Łaba, szef jasielskiej prokuratury.

Pielęgniarka zaginęła na początku sierpnia ubiegłego roku, w jej domu znaleziono krwawe ślady. Podejrzenia padły momentalnie na jej byłego męża, któremu policjanci przeszukali złomowisko licząc na odnalezienie ciała.

Specjalistyczna firma badała złomowisko georadarem. Niedawno policjanci sprowadzili do Jasła sześciu policjantów berlińskiej policji z psami specjalizującymi się w poszukiwaniu zwłok i zapachów krwi. Ciała jednak nie odnaleziono.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Grzegorz Anton
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iamsterdam
Iamsterdam
2024 lat temu

„niedawno” czyli jakieś 2,5 miesiąca temu .. świeżutkie informacje

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x