Przegląd mediówWażne wydarzenia

Tylko 3 miesiące na kasację punktów karnych

Podkarpackie WORD-y przeżywają oblężenie kierowców, którzy chcą wyczyścić swoje konto. To będzie kolejny cios wymierzony przez rząd w kierowców. 19 stycznia 2013 roku zlikwidowane zostaną szkolenia wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, pozwalające zredukować liczbę punktów karnych. Zamiast nich wejdą w życie przepisy, które tak naprawdę skierują kierowców na ponowny kurs nauki jazdy i egzamin.

fot. Chojnia24.pl (kliknij aby powiększyć)

Nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami zakłada, że kierowcy z przekroczoną liczbą punktów karnych nie stracą automatycznie prawa jazdy, ale będą kierowani na kursy reedukacyjne z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tyle że jeśli w kolejnych 5 latach uzbierają następne 24 punkty, to stracą prawo jazdy i będą musieli na nowo przystępować do kursu jazdy i egzaminu! Przy obecnych statystykach i zaostrzaniu kodeksu drogowego oznacza to plagę egzaminów!

Kierowcom zostało zatem jeszcze nieco ponad 3 miesiące na poprawienie swojej sytuacji. Kursy w poszczególnych WORD-ach kosztują około 250-270 zł. – Zainteresowanie nimi rzeczywiście wzrosło, dlatego obecnie organizujemy je 2 razy w miesiącu, w soboty – mówi Waldemar Socha, kierownik Wydziału Szkoleń WORD Krosno. – Biorą w nich udział zarówno młodzi, jak i starsi kierowcy, głównie ci, którzy złapali punkty na fotoradarach czy fotorejestratorach – dodaje.

Podobna sytuacja jest w każdym z podkarpackich WORD-ów, a ten rzeszowski organizuje szkolenia nawet 4 razy w miesiącu. Dyrektorzy mówią, że jeśli zajdzie taka potrzeba, będą ich organizować jeszcze więcej.

Szkolenia w kilkunastoosobowych grupach obejmują 6 godzin. 3 prowadzi policjant i 3 psycholog. – Są one teoretyczne i mają na celu uzmysłowienie kierowcom skutków wypadków – mówi Socha. Udział w nich gwarantuje oczyszczenie konta o 6 punktów karnych, ale nie można do nich przystępować częściej niż raz na pół roku.

Arkadiusz Rogowski
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x