Przegląd mediów

W obiektywie Sebastiana Bielaka: „Alaska – piękno dzikiej natury”

W Jasielskim Domu Kultury oglądać można wystawę fotografii Sebastiana Bielaka, który w swoich pracach uchwycił piękno egzotycznej Alaski. Wernisaż wystawy odbył się 25 sierpnia w Galerii JDK.

W obiektywie Sebastiana Bielaka: „Alaska – piękno dzikiej natury”

Zaprezentowane na wystawie fotografie to plon kilkumiesięcznego stażu naukowego autora na Alasce, w czasie którego pracował on w trzech przyrodniczych obszarach chronionych; w parkach Kenai, Koyukuk oraz Nowita położonych na południu Alaski oraz pod północnym kołem podbiegunowym. Dr Sebastian Bielak jest wykładowcą politechniki Krakowskiej, jest absolwentem tej uczelni oraz Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Chociaż legitymuje się technicznym wykształceniem, z zamiłowania jest przyrodnikiem i fotografikiem, publicystą i popularyzatorem nauki. Jest autorem ponad 100 publikacji z dziedziny inżynierii i ochrony środowiska oraz ochrony przyrody i ekologii.

W obiektywie Sebastiana Bielaka: „Alaska – piękno dzikiej natury”

Jego prace pokazane podczas wernisażu w JDK urzekają mnogością barw i pięknem idyllicznego krajobrazu. Pokazują odwieczne, nieskażone postępem i technicyzacją piękno przyrody. Są to fotografie niezwykle malarskie, w których widać zachwyt autora i jego emocjonalny stosunek do zatrzymywanego w kadrze aparatu obrazu.

Na zakończenie wernisażu dla wszystkich gości zaśpiewały solistki Jasielskiego Domu Kultury Małgorzata Nowicka i Weronika Tocka przy akompaniamencie Wojtka Nowickiego (fortepian), Jurka Grzesika (bas) i Bartka Raka (perkusja). Wykonali oni m.in. utwory Nieobecni Jonasza Kofty, Kiedy mnie już nie będzie Agnieszki Osieckiej oraz z repertuaru Katie Melua My aphrodisiac is you i Corcovado Toma Jobima, co było swoistym ukłonem w stronę uczestniczącego w wernisażu Amerykanina, Benjamina Ousley Nasemana, konsula ds. Prasy i Kultury z Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

Wystawa fotografii Sebastiana Bielaka to efekt działań promocyjnych Amerykańskiego Centrum Informacji działającego w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie, do którego zadań należy m.in. dostarczanie polskiemu społeczeństwu informacji na temat Stanów Zjednoczonych Ameryki. Płn.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x