Przegląd mediów

W zgodzie z tradycją

Wójt gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski wręcza nagrodę "Lisowiankom"

WOLA CIEKLIŃSKA. Pierogi pieczone z kapustą wykonane przez panie z KGW z Zarzecza oraz Zespół Śpiewaczy Lisowianki triumfowały podczas powiatowego konkursu „Tradycja w żywieniu i kulturze”

Konkurs odbył się 9 października w Domu Ludowym w Woli Cieklińskiej.

Wszystko zaczęło się w Majscowej. Wtedy w konkursie kulinarnym wzięło udział cztery gminy. Pomyśleliśmy, a może by tak zrobić dla wszystkich gmin powiatu jasielskiego – opowiada o początkach konkursu Agata Pucykowicz, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Folklorystycznego „Wrzos” w Dębowcu.

Przygotowania ruszyły pełną parą. Najpierw w gminach odbyły się eliminacje, podczas których wyłoniono najlepszą potrawę i zespół, który reprezentował gminę podczas konkursu powiatowego.

Naszym zamiarem było właśnie pokazanie naszej kulturę. Skupiliśmy się na tym, aby na stół trafiały potrawy związane z naszymi obyczajami i tradycją, abyśmy sięgali do kuferka babci, mamusi i wyciągali stare przepisy, które są bardzo zdrowe. Zamysł drugi – chciałam bardzo, aby na terenie ziemi jasielskiej uchwycić zespoły, które występują i śpiewają sobie od wielkiego święta, a potrafią więcej niż tylko to, co przedstawiają na scenie – dodaje A. Pucykowicz.

(…)
Szczegóły w numerze – strona 9.

/mm/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x