r e k l a m a
Przegląd mediów

Wójt Osieka Jasielskiego oskarżony o korupcję

Wójt Osieka Jasielskiego oskarżony o korupcję. Doniesienie złożył przedsiębiorca, który miał wręczać mu łapówki.

Wójt Osieka Jasielskiego oskarżony o korupcję

Prokuratura Okręgowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia, w którym zarzuca Mariuszowi P. przyjmowanie korzyści majątkowych. W 2010 r. wójt miał przyjąć od prywatnego przedsiębiorcy 5 tys zł, a w 2011 r. od tej samej osoby korzyść na łączną kwotę ponad 18 tys. zł. Była to kostka brukowa, obrzeża betonowe i palety.

Trzeci zarzut aktu oskarżenia dotyczy żądania od przedsiębiorcy korzyści majątkowej w postaci 10 procent wartości robót realizowanych przez firmę Zenona S. to jest kwoty nie mniejszej niż 44,5 tys. zł. Ostatni zarzut dotyczy przekroczenia uprawnień wójta, który wyraził zgodę temu samemu przedsiębiorcy na wydobycie siedmiu tysięcy metrów sześciennych ziemi, bez zgody dyrektora regionalnego zarządu gospodarki wodnej i pozwolenia wodnoprawnego.

Mariusz P. nie przyznał się do postawionych mu zarzutów. W złożonych wyjaśnieniach powiedział, że zawiadomienie przedsiębiorcy jest formą zemsty za niezapłacenie za dodatkowe roboty przy prowadzonej w gminie inwestycji. Wójtowi Osieka Jasielskiego grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Radio Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x