Przegląd mediów

Wójt Osieka Jasielskiego został nagrany na dyktafonie

Wyrok w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia nauczyciela zostanie ogłoszony 1 grudnia br.

Wioletta Zuzak
fot. Wioletta Zuzak

We wtorek, 24 listopada, w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się rozprawa apelacyjna ws. Mariusza P., wójta gminy Osiek Jasielski, oskarżonego o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie nauczyciela ze szkoły w Samoklęskach, Tadeusza Łąckiego. Obrońca wniósł o uniewinnienie oskarżonego od zarzucanych mu czynów, natomiast zarówno prokurator, jak też pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego twierdzą, że sąd pierwszej instancji wydał wyrok zasadny. W związku z tym wnoszą o to, aby sąd utrzymał w mocy zaskarżony wyrok.

Przypomnijmy, że wójt Osieka Jasielskiego został w czerwcu ubiegłego roku skazany przez Sąd Rejonowy w Jaśle. Wymiar kary dla Mariusza P. to grzywna w wysokości 2400 złotych. Oprócz tego P. miał jeszcze zapłacić w sumie 2 tysiące zł nawiązki dla poszkodowanego. Ponadto miał też pokryć koszty procesu.

Czego dotyczył proces

W grę wchodzą wydarzenia, które miały miejsce 21 czerwca 2013 roku. Wówczas do wójta Osieka Jasielskiego przybyła siedmioosobowa delegacja składająca się z rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół Integracyjnych w Samoklęskach. Chcieli oni porozmawiać na temat przyznania od września godzin świetlicowych dla prowadzących zajęcia dla dojeżdżających uczniów. Spotkanie miało nader burzliwy przebieg. Tadeusz Łącki przyznał, że w pewnym momencie zaczął się spierać z wójtem. Nie mógł po prostu pogodzić się z tym, że włodarz gminy nierówno traktuje placówki (okazało się bowiem, że szkole z sąsiedniej miejscowości takie godziny przyznano). Łącki stwierdził, że wójt kilkakrotnie uciszał go słowami „zamknij się pan”.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Wioletta Zuzak
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie(winny)
nie(winny)
2024 lat temu

Mariusz to naprawdę dobry człowiek!! Tyle co on dobrego dla gminy ztobił

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x