Przegląd mediów

Wyrok za zbrodnie komunistyczne

Były funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa w Jaśle,  Franciszek P. został skazany za zbrodnie komunistyczne. Wyrok zapadł w Sądzie  Rejonowym  w Tarnowie – poinformował szef pionu śledczego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Grzegorz Malisiewicz.

Wyrok za zbrodnie komunistyczne

W listopadzie 1945 r. Franciszek P  fizycznie i psychicznie znęcał się nad Stanisławem G –  pozbawionym wolności i przetrzymywanym na posterunku Milicji Obywatelskiej w Szerzynach koło Jasła. Chcąc wymusić od niego zeznania, Franciszek P. m.in. przesłuchiwał mężczyznę w  różnych porach dnia i nocy, groził, znieważał oraz bił kijem po całym ciele.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę dwóch lat więzienia, warunkowo zawieszając jej wykonanie na  trzy lata. Zasądził również od Franciszka P. koszty sądowe. Wyrok jest nieprawomocny.

Radio Rzeszów

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
NKWDSS Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SS
Gość
SS

jeśli i dzisiaj bywają przypadki takich przesłuchań,bo prawdopodobnie jest to powszechna metoda na wymuszenie przyznania się do winy to również podejrzani mogą wnieść zażalenie,że są podobnie traktowani,jak wyżej.CIA w Szymanach na Kujawach,Guantanamo na Kubie stosowali nagłaśniane nieludzkie metody ,z których są dumni.Przecież nasi ,którzy wyjechali na tzw.misje pokojowe do Iraku,Afganistanu nie stosują wobec tamtejszej ludności innych metod.

NKWD
Gość
NKWD

tak tak ubeku!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zawieszenie na 3 lata?

Close
X