r e k l a m a
Przegląd mediówWażne wydarzenia

Zabawa się skończyła…

Dyrekcja jasielskiej lecznicy ma rok na wprowadzenie zmian w szpitalu.Jeżeli plan oszczędnościowy w szpitalu nie powiedzie się, to placówka pogrąży nie tylko samą siebie, ale pociągnie też za sobą powiat.

fot. W. Żebracki (kliknij aby powiększyć)

O niezbyt dobrej sytuacji finansowej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle mówi się od dawna. Każdy rok przynosi straty i tym samym rośnie jego zadłużenie, które w tej chwili wynosi niecałe 15 milionów złotych. Zgodnie z nową ustawą z dnia 1 lipca 2011 roku za zobowiązania szpitala w przypadku Jasła odpowiada powiat. To oznacza, że brak nadzoru i działań w szpitalu może doprowadzić do poważnych perturbacji finansowych w powiatach. –Jeżeli strata przekroczy połowę wartości majątku szpitala, ustawa nakazuje wdrożenie działań naprawczych albo pokrywamy w całości nadwyżkę straty albo przekształcamy w spółkę. Chcielibyśmy uniknąć przymusowego przekształcania szpitala w spółkę, bo wtedy powiat traci kontrolę nad szpitalem – zaznacza Tadeusz Górczyk, etatowy członek zarządu powiatu jasielskiego.

W tym momencie tę stratę będzie trzeba realnie wyrównać. Starostwo nie ma na to pieniędzy. Dlatego musi zbilansować finanse szpitala (…)

Więcej przeczytasz w nr 29 „Nowego Podkarpacia” z 18 lipca 2012 roku

Marzena Miśkiewicz
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Należy uważać , aby Ci , których wysiłkiem ten szpital powstał i jest wyposażony nie powiedzieli dosyć tego, to przestroga przed zakusami przejęcia obiektu za „miskę ryżu” – prawowici właściciele mogą się upomnieć o swoje……!!!

bhp
bhp
2024 lat temu

Jeśli wedle podanych informacji początkiem br.zadłużenie jasielskiego szpitala wyniosło ok.12 mln.zł.Obecnie zadłużenie tej jednostki kształtuje się na poziomie ok.15 mln.zł.Czyli w galopującym tempie go przybywa,a ze stoickim spokojem i wielkim cynizmem namaszczony etatowy Górczyk w kpiący sposób się wypowiada,że daje następny 1 rok nie tej jednostce ale ludziom,którzy ciągle pogrążają szpital w długach ,to należy wnioskować,że jeszcze przez ten 1 rok przewiduje się wyciśnięcie z tej lecznicy wszystkiego.A dalszy planowy scenariusz,to długi przekroczą majątek,wejdzie swój syndyk,wyprzeda za bezcen obiekty i sprzęt tym,którzy winni są jego plajty i powstanie niepubliczna lecznica.Tak wyglądają w Jaśle kolesiowskie układy.Zadnej reakcji,żadnych ruchów kadrowych,żadnej odpowiedzialności ,żadnych… Czytaj więcej »

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x