Przegląd mediówWażne wydarzenia

Zawody balonowe w Krośnie

Po raz dwunasty odbyły się w Krośnie Górskie Zawody Balonowe zaliczane do najbardziej widowiskowych imprez balonowych w Krośnie. Mimo, że pogoda płatała figle, balony latały i cieszyły mieszkańców Krosna i okolic

Zawody balonowe w Krośnie (fot. archiwum, Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Do udziału w krośnieńskich zawodach balonowych zgłosiło się 21 załóg. Konkurowały między sobą dwie załogi reprezentujące Węgry, załoga z Litwy, jedna załoga z Łotwy oraz drużyny pochodzące z różnych regionów Polski.

Po raz pierwszy w dwunastoletniej historii zawodów balonowych impreza została zainaugurowana publicznie na płycie krośnieńskiego rynku. W piątkowy wieczór załogi balonowe wjechały na rynek, witając wszystkich mieszkańców charakterystycznym „syczeniem” palników balonowych.

Loty balonów nad Krosnem i konkurencje o Puchar Redaktora Naczelnego Magazynu Lotniczego „Skrzydlata Polska” rozpoczęły się natomiast w sobotni poranek 30 kwietnia, gdy około godziny 7.00 po raz pierwszy balony wzniosły się ku niebu z płyty krośnieńskiego lotniska.

Zawodom towarzyszył atrakcyjny blok imprez towarzyszących, w tym liczne koncerty, wesołe miasteczko, pokazy modeli i latawców, konkursy i zabawy.

/wz-s/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x